Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DM mBanku obniżył rekomendację Rovese

0
Podziel się:

W pierwszym kwartale 2014 roku spółka będzie musiała się zmierzyć z osłabieniem ukraińskiej waluty i przeszacowaniem wartości portfela kredytów w walutach obcych.

DM mBanku obniżył rekomendację Rovese
(peepo/iStockphoto)
bESMJGHp

Analitycy DM mBanku, w raporcie z 4 kwietnia, obniżyli rekomendację dla Rovese do sprzedaj z redukuj. Jednocześnie obniżona została cena docelowa akcji spółki do 1,22 zł z 1,76 zł.

Raport został wydany przy cenie 1,53 zł za jedną akcję Rovese.

_ - Obecnie eksport płytek ceramicznych z Polski wynosi około 35 mln m kw. (30 procent krajowej produkcji), z czego połowa przypada na rynki wschodnie. Spadek wartości UAH i RUB będzie negatywnie przekładać się na konkurencyjność sprzedawanych towarów na rynki wschodnie oraz będzie powodować utrzymanie dużej presji na ceny na rynku lokalnym _ - napisano w raporcie.

bESMJGHr

_ - W pierwszym kwartale 2014 roku Rovese będzie się musiało zmierzyć z osłabieniem ukraińskiej waluty i przeszacowaniem wartości portfela kredytów w walutach obcych (szacujemy, że ujemne różnice kursowe w pierwszym kwartale 2014 roku mogą wynieść -39 mln zł). Prognozujemy, że 2014 będzie trzecim rokiem z kolei, kiedy grupa zanotuje stratę netto _ - dodano.

bESMJGHS
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)