Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkn
05.10.2009 10:59

DM Millenium wycenia akcje Orlenu na 30,30 zł

Analitycy Domu Maklerskiego Millenium podtrzymali swoją rekomendację neutralnie dla spółki PKN Orlen i obniżyli cenę docelową dla jednej akcji do 30,30 zł wobec 30,90 zł poprzednio, wynika z raportu datowanego na 29 września.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Analitycy Domu Maklerskiego Millenium podtrzymali swoją rekomendację _ neutralnie _ dla spółki PKN Orlen i obniżyli cenę docelową dla jednej akcji do 30,30 zł wobec 30,90 zł poprzednio, wynika z raportu datowanego na 29 września i odtajnionego w poniedziałek.

W dniu wydania rekomendacji za jedną akcję spółki PKN Orlen płacono 31,50 zł. W poniedziałek ok. godz. 10:20 kurs wynosił 29,31 zł po wzroście o 0,9%.

_ I półrocze było dla PKNu bardzo słabe, a wynik został jedynie zawyżony przez efekt LIFO oraz dodatnie różnice kursowe. W I półroczu grupa PKN miała 341 mln PLN straty EBIT licząc metodą LIFO. Pozytywny wynik został osiągnięty tylko dzięki 682 mln PLN ze wzrostu wartości zapasów. Oznacza to, że niskie marże i dyferencjał nie pozwalają osiągać PKNowi zysków z działalności operacyjnej. W III kwartale warunki makro jeszcze się pogorszyły i można raczej mówić o stabilizacji na niskich poziomach niż odbiciu _ - czytamy w raporcie.

Tagi: pkn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz