Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DM PKO BP obciął rekomendację dla TP SA. Zaleca...

0
Podziel się:

Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 23 października, obniżyli rekomendację dla Telekomunikacji Polskiej do 'sprzedaj' z 'trzymaj, a cenę docelową jednej akcji spółki do 11,3 zł z 15,6 zł wcześniej.

DM PKO BP obciął rekomendację dla TP SA. Zaleca...
(Reporter)

Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 23 października, obniżyli rekomendację dla Telekomunikacji Polskiej do _ sprzedaj _ z _ trzymaj _, a cenę docelową jednej akcji spółki do 11,3 zł z 15,6 zł wcześniej.

Raport wydano przy kursie 13 zł. We wtorek na zamknięciu sesji za papiery firmy płacono 12,8 złotego. - _ Według naszych nowych prognoz, przychody TP SA w 2013 wyniosą około 13 mld zł, o 1 mld mniej niż w 2012. EBITDA spadnie o około 500 mln zł rdr. Spółka poniesie dodatkowe nakłady na zakup częstotliwości (szacujemy je na 750 mln zł w 2012 i tyle samo w 2013), co spowoduje, że wypłatę dywidendy - 1 zł na akcję - będzie musiała finansować częściowo długiem _ - napisali analitycy DM PKO BP w raporcie.

_ - Ponieważ spadek przychodów grupy w 2014 i związana z tym presja na EBITDA są bardzo prawdopodobne, zakładamy, że spółka nie będzie w stanie zmienić swojej polityki dywidendowej i podwyższyć wypłat dla akcjonariuszy w dającej się przewidzieć przyszłości _ - dodali.

W raporcie podano, że ze względu na fakt, iż nowa cena docelowa wyznaczona dla spółki wraz z oczekiwaną dywidendą (1 zł) jest o 5 proc. niższa od ceny rynkowej, DM PKO BP wydaje rekomendację _ sprzedaj _.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)