Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DM PKO BP obniżył cenę docelową dla Sfinksa

0
Podziel się:

Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 22 grudnia, obniżyli cenę docelową dla akcji Sfinksa do 10,38 zł, z 15,63 zł oraz podtrzymali rekomendację redukuj.

DM PKO BP obniżył cenę docelową dla Sfinksa
(PAP/EPA)

*Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 22 grudnia, obniżyli cenę docelową dla akcji Sfinksa do 10,38 zł, z 15,63 zł oraz podtrzymali rekomendację _ redukuj _. *

Rekomendacja została wydana przy cenie akcji 11,73 zł. W poniedziałek na zamknięciu papiery spółki wyceniono na 11,90 zł.

_ W 2008 rok spółka wchodziła z ambitnym programem inwestycyjnym i równie odważną prognozą wyników finansowych zakładającą zysk netto na poziomie 10 mln zł i EBITDA w wysokości 36 mln zł _ - napisano w raporcie.

_ Już w połowie roku widać było, że dotrzymanie tych prognoz będzie niemożliwe, ale dopiero po wynikach za trzeci kwartał władze spółki (które zmieniły się w międzyczasie) zdecydowały o odwołaniu wcześniejszych szacunków _ - dodano.

Zdaniem analityków, biorąc pod uwagę m.in. efekt sezonowości, w którym czwarty kwartał jest dużo słabszy niż trzeci, można spodziewać się strat w czwartym kwartale.

Analitycy DM PKO BP uważają, że bieżący rok spółka zamknie stratą netto dla akcjonariuszy podmiotu dominującego w wysokości 1,7 mln zł. Natomiast wynik z uwzględnieniem udziałów mniejszościowych będzie dodatni i wyniesie 3,8 mln zł.

DM PKO BP ocenia, że do całkowitego przejęcia Sfinksa przez AmRest może dojść na jesieni 2009 roku, czyli rok po pierwszym wezwaniu. Aktualnie AmRest posiada kontrolę operacyjną nad Sfinksem poprzez posiadanie 33 proc. udziałów.

Według prognozy DM PKO BP, w 2008 roku Sfinks osiągnie 217,9 mln zł przychodów, 27,3 mln zł EBITDA oraz 11,5 mln zł EBIT.

ZOBACZ TAKŻE:

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)