Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DM PKO BP podniósł rekomendację dla KGHM

0
Podziel się:

Rekomendacja została wydana przy kursie 113 zł, a w poniedziałek ok. godz. 15.20 wynosił on 112,85 zł.

DM PKO BP podniósł rekomendację dla KGHM
(materiały prasowe/kghm.pl)

Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 19 lipca, podnieśli rekomendację dla KGHM do kupuj z trzymaj, wyceniając akcję spółki na 127 zł wobec 191 zł poprzednio.

_ Z jednej strony rosnąca podaż miedzi oraz obawy o dalsze spowolnienie Chin wywierają presję na ceny. Z drugiej widać ostatnio wzmożony import do Chin i spadek globalnych zapasów miedzi. W KGHM najbliższe lata to mocny spadek zysku netto do 2-2,5 mld zł i znacznie mniejsza dywidenda (rzędu 5-6 zł/akcję) _ - napisano w raporcie.

_ W średnim terminie nowe projekty będą mocno poprawiać wyniki. Naszym zdaniem miedź znalazła się w punkcie kruchej równowagi, gdzie wzrosty i spadki są równie prawdopodobne, a języczkiem u wagi powinny być dane makro z Chin. Obecną sytuację postrzegamy jako remis z lekkim wskazaniem na KGHM, dlatego rekomendujemy "kupuj" z ceną docelową 127 zł _ - dodano.

Rekomendacja została wydana przy kursie 113 zł, a w poniedziałek ok. godz. 15.20 wynosił on 112,85 zł.

DM PKO BP wskazuje, że spadek cen miedzi, podatek od kopalin i remont pieca wpłyną na spadek zysku netto w 2013 r. do 2,5 mld zł.

_ Naszym zdaniem obniżenie prognozy spółki (3,2 mld zł) jest bardzo prawdopodobne. W kolejnym roku średnia cena miedzi i srebra będzie jeszcze niższa, co przełoży się na zysk netto 2 mld zł _ - podali analitycy.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)