Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
opn
17.07.2008 08:26

DM PKO BP podwyższył cenę docelową Oponeo.pl

Analitycy DM PKO BP w raporcie z 9 lipca podwyższyli cenę docelową akcji Oponeo.pl do 20 zł, z 15,5 zł oraz podtrzymali rekomendację kupuj.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Analitycy DM PKO BP w raporcie z 9 lipca podwyższyli cenę docelową akcji Oponeo.pl do 20 zł, z 15,5 zł oraz podtrzymali rekomendację _ kupuj _.

Raport został wydany przy kursie akcji spółki na poziomie 15,19 zł, a w środę na zamknięciu płacono za nie 13,99 zł.

_ - Po doskonałych wynikach w 2007 r., Oponeo.pl utrzymało ponadprzeciętną dynamikę wzrostu również w pierwszej połowie bieżącego roku. Przychody w I kwartale 2008 r. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku wzrosły o ponad 66 proc., a zyski, dzięki skokowemu wzrostowi marży, aż o ponad 200 proc. _ - napisano w raporcie.

_ - Nie gorzej wygląda również drugi kwartał zarówno dzięki postępującym inwestycjom, jak i korzystnym uwarunkowaniom sezonowym. Ostatecznie na koniec bieżącego roku prognozujemy wzrost przychodów do 110,4 mln zł, zaś zysku netto do 9,1 mln zł, co oznacza wzrost odpowiednio o 61 proc. i 76 proc. _ - dodano.

Analitycy DM PKO BP oceniają, że perspektywy spółki na kolejne lata przedstawiają się bardzo dobrze. Pomimo wysokich cen paliwa i ogólnoświatowego spowolnienia branży motoryzacyjnej, cały czas rośnie w Polsce zarówno import samochodów używanych, jak i sprzedaż nowych samochodów, co przekłada się na wzrost zapotrzebowania na opony.

Zdaniem analityków, głównym czynnikiem odpowiadającym za dynamiczny rozwój spółki jest wzrost rynku e-commerce. Spodziewają się oni, że w 2010 r. nastąpi podwojenie wartości polskiego rynku e-commerce, który w 2007 roku był wart 8 mld zł.

_ - Oponeo.pl, będący niekwestionowanym liderem branży, będzie głównym beneficjentem nadchodzących zmian _ - napisano w raporcie.

Tagi: opn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz