Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

DM PKO BP: Redukuj PKN ORLEN

0
Podziel się

Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 12 grudnia, obniżyli rekomendację dla akcji PKN Orlen do "redukuj" z "akumuluj" oraz cenę docelową do 24,90 zł z 44,40 złotych.

DM PKO BP: Redukuj PKN ORLEN
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)
bDziTvWZ

Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 12 grudnia, obniżyli rekomendację dla akcji PKN Orlen do _ redukuj _ z _ akumuluj _ oraz cenę docelową do 24,90 zł z 44,40 złotych.

Rekomendacja została wydana przy cenie akcji 26,30 zł. W poniedziałek około godziny 15.45 za papiery spółki płacono 26 zł.

_ Wynik operacyjny koncernu skorygowany o efekt LIFO powinien być w IV kw. dosyć dobry, szacujemy go na ok. 790 mln zł, jednak raportowana strata netto wyniesie ok. 1,7 mld zł. Pozytywnie na zyski wpłynie osłabienie złotego w stosunku do USD (marża rafineryjna jest wyrażona w USD), natomiast spadek cen ropy naftowej spowoduje obniżenie kosztów zużycia własnego ropy naftowej _ - napisali analitycy w raporcie.

bDziTvXb

Ich zdaniem, przyszły rok może być dla spółki trudny.

_ Nie zaliczamy Orlenu do spółek defensywnych. Koncern odczuje skutki spowolnienia gospodarczego i przyszły rok będzie dla niego trudny. Prędzej czy później pojawi się spadek konsumpcji paliw, czego efektem będzie spadek marży rafineryjnej. Nie spodziewamy się jednak, że produkcja paliw zostanie ograniczona, w pierwszej kolejności zapewne zmniejszony zostanie import paliw _ - napisano.

Według prognozy DM PKO BP, w 2008 roku PKN Orlen osiągnie 78,3 mld zł przychodów, 4,2 mld zł EBITDA, 1,7 mld zł EBIT oraz 601,6 mln zł zysku netto.

ZOBACZ TAKŻE:

bDziTvXh
bDziTvXC
KOMENTARZE
(0)