Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kęty
13.06.2013 09:02

DM PKO BP rekomenduje kupno akcji spółki Kęty

Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 5 czerwca, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Kęt od zalecenia "kupuj".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grupa Kęty)

Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 5 czerwca, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Kęt od zalecenia _ kupuj _. Cenę docelową jednej akcji spółki wyznaczyli na 190 złotych.

Raport został przygotowany przy kursie 149,5 zł, a w środę na zamknięciu sesji giełdowej za papiery spółki płacono 154 złotych.

_ - Grupa Kęty ma ekspozycje na cykliczny przemysł i budownictwo, oraz częściowo stabilizujący segment opakowań. Dzięki programowi inwestycji i dobremu zarządowi spółka dynamicznie się rozwija. Relacja cena/jakość produkcji i systematyczność pozwala na ekspansję zarówno na zachodzie, jak i wschodzie Europy _ - napisali analitycy DM PKO BP w raporcie.

_ - W 2014 r. zakończy się CAPEX i wolne przepływy gwałtownie wzrosną - wówczas Kęty będą je dzielić między dywidendę, przejęcia i dalsze inwestycje _ - dodali.

DM PKO BP prognozuje, że w tym roku Kęty wypracują 109 mln zł zysku netto, 127 mln zł zysku EBIT oraz 1,51 mld zł przychodów. Rok później zysk netto spółki ma wzrosnąć do 122 mln zł, zysk operacyjny do 160 mln zł, a obroty do 1,61 mld zł.

Tagi: kęty, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz