Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DM PKO BP rekomenduje "kupuj" Torfarm

0
Podziel się:

Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 3 czerwca, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Torfarmu od - kupuj, wyznaczając cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 66 zł.

DM PKO BP rekomenduje "kupuj" Torfarm
(PAP/EPA)

Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 3 czerwca, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Torfarmu od - _ kupuj _, wyznaczając cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 66 zł.

- _ Spodziewamy się, że wyniki grupy zaczną się poprawiać dopiero pod koniec bieżącego roku. Zysk netto w II i III kw. roku może być słabszy niż w analogicznym okresie 2007 roku. Mimo to uważamy, że już teraz warto budować pozycję w akcjach Torfarmu. Grupa ma bardzo duże szanse w przyszłym roku znacznie poprawić wyniki, co powinno przełożyć się na wzrost kursu jej akcji _ - napisano w raporcie.

"Metoda DCF wyceniamy jedna akcje spółki na 77 zł, a metoda porównawcza na 55 zł. Cenę docelową ustalamy na 66 zł i wydajemy rekomendację +kupuj+ - dodano.

W dniu wydania rekomendacji kurs spółki wynosił 51,2 zł, a we wtorek na zamknięciu za jedną akcję spółki płacono 49,9 zł.

Analitycy DM PKO BP szacują, że w 2008 roku spółka osiągnie 4,15 mld zł skonsolidowanych przychodów i prawie 16 mln zł zysku netto. W 2009 roku przychody mają wzrosnąć do 4,4 mld zł, a zysk netto do 27,2 mln zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)