Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Do końca 2011 DGA chce mieć 15 spółek w portfelu

0
Podziel się:

DGA analizuje kolejne inwestycje i w czerwcu do portfela spółki mogą trafić 3-4 kolejne podmioty. Do końca 2011 roku DGA chce mieć w portfelu 15 spółek.

Do końca 2011 DGA chce mieć 15 spółek w portfelu
(Prebranac/Dreamstime.com)

DGA analizuje kolejne inwestycje i w czerwcu do portfela spółki mogą trafić 3-4 kolejne podmioty. Do końca 2011 roku DGA chce mieć w portfelu 15 spółek - poinformował na środowej konferencji Andrzej Głowacki, prezes spółki.

_ W czerwcu chcemy sfinalizować 3-4 kolejne inwestycje kapitałowe, będzie to kolejny krok DGA w stronę funduszu kapitałowego _ - powiedział Głowacki.

DGA może w czerwcu sfinalizować zakup od 25 do 75 proc. udziałów w internetowej platformie zakupów rabatowych, podmiocie prowadzącym archiwa oraz platformie obrotu pojazdami.

_ Finalizacja transakcji może nastąpić w ciągu najbliższych tygodni. Każda z nich będzie miała wartość około 1 mln zł, nie są to więc duże projekty, ale potencjał wzrostu jest znaczny _ - powiedział.

DGA cały czas czeka na rejestrację Brastra, produktu do wykrywania raka piersi opracowywanego przez spółkę z grupy DGA.

_ Spodziewamy się, że rejestracja produktu nastąpi w maju lub na początku czerwca, wtedy też zwiększymy nasze zaangażowanie w spółce Braster _ - poinformował.

Grupa DGA miała w I kwartale 2010 roku 10,6 mln zł przychodów i 0,5 mln zł zysku netto. Rok wcześniej było to odpowiednio 6,1 mln zł i 0,3 mln zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)