Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Do końca tygodnia lista chętnych na Energę

0
Podziel się:

W ubiegłym tygodniu oferty wstępne na kupno akcji Energi złożyło osiem podmiotów.

Do końca tygodnia lista chętnych na Energę
(media.energa.pl)

Ministerstwo Skarbu Państwa planuje ogłosić krótką listę inwestorów zainteresowanych zakupem 82,90 proc. akcji spółki Energa w czwartek lub piątek, poinformował rzecznik resortu Maciej Wewiór.

_ - Podjęliśmy decyzję, aby opublikować krótką listę pod koniec tygodnia - w czwartek lub piątek _ - powiedział Wewiór. Nie podał szczegółów.

W ubiegłym tygodniu MSP zapowiadało, że krótką listę poda w tym tygodniu. W zaproszeniu do negocjacji ten termin określono na 8 czerwca.

W ubiegłym tygodniu oferty wstępne na kupno akcji Energi złożyło osiem podmiotów, z których potwierdziły to: Polska Grupa Energetyczna (PGE)
, czeski CEZ, Kulczyk Investments (który chce kupić Energę razem z partnerami - funduszami infrastrukturalnymi), a także fundusz Penta Investments.

Wśród oferentów wymieniało się także GDF Suez, spółkę zależną od włoskiego Enela, Mercurię (d. J & S) oraz Green Pole Energy.

Według nieoficjalnych informacji agencji ISB, wśród trzech najwyższych ofert wstępnych były: CEZ, Kulczyk Investments oraz PGE.

Z wcześniejszych zapowiedzi MSP wynika, że transakcja powinna zostać zrealizowana najdalej na przełomie 2010 i 2011 roku. Wartość Energi szacuje się na ok. 6 mld zł.

Energa jest czwartą co do wielkości grupą energetyczną w Polsce. Obsługuje 2,8 mln klientów indywidualnych oraz ponad 300 tys. firm, co daje jej ok. 16-procentowy udział w rynku sprzedaży. Grupa prowadzi działalność związaną z dystrybucją energii w północnej i środkowej Polsce.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)