Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Do spółki wpłynie 100 mln zł po sprzedaży projektu biurowego

0
Podziel się:

Millennium DM rekomenduje "kupuj" Unibep, cena docelowa 6,9 zł.

Do spółki wpłynie 100 mln zł po sprzedaży projektu biurowego
(Valerie Everett/CC/Flickr)
bEDfGTIR

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 16 stycznia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Unibepu od zalecenia _ kupuj _ z ceną docelową 6,9 zł.

Raport wydano przy kursie spółki na poziomie 5,1 zł. We wtorek około godz. 12.10 akcje Unibepu na giełdzie kosztowały 5,39 zł.

W opinii analityków Millennium DM, Unibep jest jedną ze spółek budowlanych najlepiej przygotowanych na najbliższe dwa ciężkie lata dla budownictwa.

bEDfGTIT

_ - Aktywność spółki na rynkach zagranicznych, stabilna sytuacja finansowa i budowana przez lata reputacja wiarygodnego wykonawcy na rynku polskim spowodują, iż Unibep będzie wyróżniającym się podmiotem na polskim rynku i uniknie walki o kontrakty za każdą cenę _ - napisali w raporcie.

Analitycy zwrócili uwagę, że portfel zleceń o wartości 1,56 mld zł pozwoli spółce nie tylko utrzymać, ale także zwiększyć skalę działalności w ciągu najbliższych dwóch lat.

Prognozują dla Unibepu na 2013 rok 978,3 mln zł przychodów, 28,2 mln zł EBIT i 18,2 mln zł zysku netto. Oczekują, że w bieżącym roku cash flow operacyjny spółki będzie dodatni i wyniesie 89 mln zł.

_ - W I kwartale 2013 roku dojdzie do sprzedaży projektu biurowego, dzięki której do spółki wpłynie ok. 100 mln zł, co doprowadzi do odwrócenia pozycji gotówkowej spółki. Prognozujemy, iż w 2013 roku Unibep wygeneruje 89 mln zł dodatnich przepływów operacyjnych. Pozytywnie oceniamy też pomysł wydzielenia działalności deweloperskiej w formie oddzielnej spółki giełdowej, co ułatwi inwestorom analizę przepływów pieniężnych i wycenę aktywów grupy Unibep _ - podali analitycy w raporcie.

bEDfGTIZ

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEDfGTJu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)