Notowania

lts
12.12.2011 11:54

Do tego dnia można składać oferty na zakup Lotosu

Ministerstwo Skarbu Państwa deklaruje, że wyznaczony na 20 grudnia 2011 roku termin składania ofert wiążących na kupno akcji Grupy Lotos jest ostateczny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Ministerstwo Skarbu Państwa deklaruje, że wyznaczony na 20 grudnia 2011 roku termin składania ofert wiążących na kupno akcji Grupy Lotos jest ostateczny.

_ - Czekamy do 20 grudnia na oferty końcowe. Po ich przeanalizowaniu będziemy decydować we wspólnym zespole utworzonym przez Ministerstwo Skarbu Państwa i Ministerstwo Gospodarki o dalszych działaniach _ - powiedział PAP minister skarbu państwa Mikołaj Budzanowski.

_ - To duży projekt i dlatego MSP przychyliło się już raz do prośby potencjalnych inwestorów o przedłużenie terminów. Ale ten traktujemy jako ostateczny _ - dodał.

Ministerstwo Skarbu Państwa wydłużyło w połowie listopada termin składania ofert w procesie prywatyzacji Grupy Lotos do 20 grudnia 2011 roku. Pierwotny termin składania ofert miał upłynąć 16 listopada tego roku.

Jak podało MSP, zmiana terminu wynika z rekomendacji doradców oraz sugestii potencjalnych inwestorów uczestniczących w procesie, którzy zgłaszali potrzebę wydłużenia czasu potrzebnego na przygotowanie wiążących ofert.

Minister Skarbu Państwa pod koniec października zeszłego roku zaprosił do negocjacji w sprawie nabycia 69.076.392 akcji Grupy Lotos, stanowiących 53,2 proc. kapitału zakładowego firmy. Do negocjacji zaproszono zainteresowane podmioty _ ze szczególnym uwzględnieniem tych, których przedmiot działalności obejmuje górnictwo ropy naftowej _.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: lts, msp, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz