Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dom Development może rozpocząć nowe projekty

0
Podziel się

Spółka może uruchomić w II kwartale budowę maksymalnie siedmiu projektów na 1.100 mieszkań.

Dom Development może rozpocząć nowe projekty
(Bartosz Krupa/East News)
bDSptgdN

Dom Development może uruchomić w II kwartale budowę maksymalnie siedmiu projektów na 1.100 mieszkań. Przedstawiciele dewelopera oczekują, że w II kwartale spółka sprzeda więcej mieszkań niż w I kwartale, a w całym roku sprzedaż wzrośnie szybciej niż w pierwszych trzech miesiącach roku.

_ - W I kwartale wprowadziliśmy do realizacji dwa projekty - Żoliborz Artystyczny III w Warszawie z 228 lokalami i Aura II we Wrocławiu z 69 mieszkaniami. W II kwartale możemy uruchomić budowę nawet siedmiu projektów na ok. 1.100 mieszkań. Jak będzie w rzeczywistości, zobaczymy. Nie wszędzie mamy jeszcze prawomocne pozwolenie na budowę _ - powiedział Janusz Zalewski, wiceprezes dewelopera.

Dodał, że w ramach siedmiu planowanych inwestycji, trzy to całkiem nowe projekty. Chodzi o stołeczne inwestycje: Naruszewicza na 130 lokali i Wrzeciono na 121 mieszkań, a także wrocławski projekt - Aleja Piastów na 91 lokali. Pozostałe inwestycje to kolejne etapy już istniejących projektów.

bDSptgdP

Na koniec I kwartału w ofercie Dom Development znajdowało się 1.685 lokali, z czego 444 w projektach zakończonych. W I kwartale spółka sprzedała 400 mieszkań netto.

_ - Liczymy na to, że wprowadzenie do oferty nowych inwestycji istotnie pomoże sprzedaży. Być może nie będzie to jeszcze widoczne w II kwartale, gdyż realizację większości wspomnianych projektów uruchomimy w czerwcu, ale od III kwartału sprzedaż powinna się zdecydowanie poprawić _ - powiedział wiceprezes.

Na pytanie, czy w II kwartale spółka oczekuje lepszej sprzedaży kdk, Zalewski odpowiedział: - _ II kwartał zazwyczaj jest lepszy od I kwartału _.

Dodał, że również w całym 2014 r. deweloper chce znaleźć nabywców na większą liczbę mieszkań niż w 2013 r.

bDSptgdV

_ - W I kwartale zwiększyliśmy sprzedaż o 18 proc., podczas gdy nasi konkurenci zanotowali wyższe dynamiki. Myślę, że 18-proc. wzrost sprzedaży w skali roku to minimum _ - powiedział.

W 2013 r. Dom Development znalazł nabywców na 1.605 lokali. Prezes spółki, Jarosław Szanajca, przyznał, że sytuacja na rynku jest lepsza niż oczekiwali deweloperzy i analitycy.

_ - I kwartał zaskoczył cały rynek. W Warszawie zostało sprzedanych ponad 4 tys. mieszkań, a należy pamiętać, że jest on zazwyczaj słabszy niż kolejne kwartały. Warto przypomnieć, że szacunki na cały 2014 r. mówiły o sprzedaży 12-13 tys. mieszkań na rynku warszawskim _ - powiedział.

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce Dom Developmenti o pozostałych spółkach z GPW

bDSptgdW

_ - Do oferty wprowadzanych jest na razie mniej mieszkań niż jest sprzedawanych. Nadpodaż zniknęła, rynek znajduje się w stanie równowagi. Deweloperzy zapowiadają uruchamianie dużej ilości inwestycji. Po II kwartale będziemy mogli powiedzieć, w którą stronę pójdzie rynek _ - dodał.

bDSptgeq
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)