Notowania

dom
12.05.2008 13:11

Dom Development ogranicza plan sprzedaży mieszkań

Na cały 2008 rok spółka ogranicza plan sprzedaży mieszkań do ponad 2 tys. lokali, z wcześniej prognozowanych 2,5 tysiąca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Na cały 2008 rok spółka ogranicza plan sprzedaży mieszkań do ponad 2 tys. lokali, z wcześniej prognozowanych 2,5 tysiąca.

- _ Mamy pewne opóźnienia, weryfikujemy nasze plany. Sprzedamy na pewno ponad 2 tys. mieszkań w tym roku _ - powiedział prezes Dom Development Jarosław Szanajca.

Po wynikach za IV kwartał 2007 roku Dom Development informował, iż w 2008 roku planuje sprzedać 2,5 tys. mieszkań. W 2007 roku spółka sprzedała 1,7 tys. lokali.

Według zarządu spółki, rynek mieszkaniowy w Polsce spowolnił. Na rynku pojawiło się dużo ofert mieszkań nowych, ale sprzedawanych z drugiej ręki. Są to lokale, które były nabywane w latach 2006 i 2007 w celach inwestycyjnych.

- _ Sprzedaż w I kwartale pokazuje pewne spowolnienie na rynku. Jest ono spowodowane głównie podażą mieszkań z drugiej ręki, które wcześniej były kupowane w celach inwestycyjnych _ - powiedział Szanajca.

- _ Takich mieszkań na rynku jest jeszcze sporo. Podaż tych lokali może być odczuwalna w całym roku _ - dodał.

Spółka zapowiadała wcześniej, że liczy na dwucyfrowy wzrost zysku netto w 2008 roku wobec roku 2007.

- _ Spodziewamy się pozytywnej dynamiki w całym 2008 roku, ale czy będzie to dynamika dwucyfrowa, to trudno powiedzieć _ - powiedział Leszek Nałęcz, dyrektor finansowy spółki.

- _ Myślimy, że wyniki w drugim kwartale będą lepsze niż w pierwszym oraz, że druga połowa roku będzie lepsza _ - dodał.

Łączna wartość projektów w przygotowaniu i w realizacji wynosi 5,3 mld zł, z czego prawie 80 proc. wartości stanowi segment mieszkań popularnych.

Do tej pory Dom Development ukończył projekty na łącznie 11.211 mieszkań.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: dom, dom development, mieszkania, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz