Notowania

nieruchomości
12.11.2008 07:12

Dom Development wstrzymuje inwestycję

Jeden z najbardziej znanych deweloperów zawiesza pracę na osiedlu we Wrocławiu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Dom Development zawiesił na pół roku prace przy budowie osiedla wielorodzinnego we Wrocławiu

_ - Decyzja zarządu spółki podyktowana jest konsekwentnie realizowaną strategią dopasowania skali operacji do sytuacji rynkowej i jednocześnie utrzymaniem mocnej pozycji finansowej w czasie panującego kryzysu na rynkach finansowych i nieruchomości _ -
poinformował Dom Development.

Wynagrodzenie dla generalnego wykonawcy prac - firmy Erbud - z tytułu podpisanej we wrześniu umowy wynosi 102 mln zł netto plus VAT.

Do tej pory Dom Development przekazał Erbudowi w ramach umowy ok.
2,3 mln zł. Wydatki zostały poniesione głównie na prace
przygotowawcze związane z zapleczem i zabezpieczeniem placu budowy.

_ - Zawieszenie prac zgodnie z umową nie rodzi żadnych zobowiązań finansowych po stronie spółki Dom Development SA, poza obowiązkiem pokrycia kosztów zabezpieczenia wykonanej do dnia zawieszenia części robót _ - podała spółka.

| WYNIKI DEWELOPERA PONIŻEJ OCZEKIWAŃ |
| --- |
| Spółka opublikowała wyniki za trzy kwartały tego roku. Były one gorsze od oczekiwanych przez rynek. Zysk netto grupy w III kwartale spadł do 20,4 mln zł z 65,4 mln zł rok wcześniej i był o 27 proc. niższy od konsensusu rynkowego. Zysk operacyjny spadł do 24,7 mln zł z 78,7 mln zł. Wynik był o 31 proc. gorszy od oczekiwanego przez analityków. Z kolei przychody w III kwartale spadły do 150,4 mln zł z 272,7 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku i były o 7 proc. niższe od oczekiwań. |

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Przez trudne kredyty mieszkania będą tańsze ]( http://dom.money.pl/wiadomosci/artykul/przez;trudne;kredyty;mieszkania;beda;tansze,37,0,378661.html )
* [ Czas zainwestować w mieszkanie pod wynajem? ]( http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/czas;zainwestowac;w;mieszkanie;pod;wynajem,223,0,378335.html )
* [ Spada liczba nowych mieszkań ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/spada;liczba;nowych;mieszkan,154,0,371098.html )
* [ Mieszkania muszą stanieć ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mieszkania;musza;staniec,247,1,381943.html )
* [ Budowlańcy bez pracy. Winny kryzys ]( http://dom.money.pl/wiadomosci/artykul/budowlancy;bez;pracy;winny;kryzys,133,0,381573.html )
Tagi: nieruchomości, giełda, wiadomości, gospodarka, czołówki, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz