Notowania

summers
12.10.2009 12:29

Doradca Obamy: Gospodarka USA na drodze do uzdrowienia

Larry Summers uważa, że widać efekty pakietu antykryzysowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Remy Steinegger/CC/World Economic Forum)

* * **

Główny doradca ekonomiczny prezydenta USA Baracka Obamy uważa, że pakiet antykryzsowy przynosi już konkretne efekty.

Skąd taki wniosek? - _ Warunki na rynkach finansowych są bardziej stabilne. Pojawiły się pierwsze oznaki stabilizacji na rynku mieszkaniowym _- podkreśla główny doradca ekonomiczny prezydenta USA Baracka Obamy, Larry Summers w liście, który jest odpowiedzią na list przywódcy Republikanów w Izbie Reprezentantów Johna Boehnera do Baracka Obamy.

Summers uważa, że Stany Zjednoczone są na drodze do gospodarczego uzdrowienia. _ - Przemierzyliśmy znaczny dystans znad przepaści gospodarczej _- napisał doradca Obamy w liście do przywódcy Republikanów w Izbie Reprezentantów Johna Boehnera.

Republikanie są zdania, że pakiet bodźców wart 787 miliardów dolarów okazuje się nieskuteczny i domagają się dalszych cięć podatków, widząc w tym rozwiązanie dla problemów gospodarczych kraju.

W swoim liście Summers zwrócił też uwagę na spadek tempa wzrostu bezrobocia w USA. Choć wskaźnik bezrobocia w USA zbliża się do 10 procent, to w trzecim kwartale gospodarka amerykańska traciła średnio 256 tys. miejsc pracy miesięcznie.To dużo mniej niż w dwóch poprzednich kwartałach.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Słaby dolar pomógł amerykańskiemu eksportowi ]( http://news.money.pl/artykul/slaby;dolar;pomogl;amerykanskiemu;eksportowi,245,0,544757.html )
* [ MFW widzi progres. Konsumpcja i inwestycje wychodzą na prostą ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mfw;widzi;progres;konsumpcja;i;inwestycje;wychodza;na;prosta,133,0,541317.html )
* [ OECD: Bezrobocie w przyszłym roku pobije rekordy ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/oecd;bezrobocie;w;przyszlym;roku;pobije;rekordy,213,0,533717.html )
Tagi: summers, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz