Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marek Knitter
|

Dramat giełdy trwa. Gdzie jest dno?

0
Podziel się:

Za nami kolejna sesja spadkowa. Indeks WIG20 zdecydowanie spadł poniżej 2300 pkt.

Dramat giełdy trwa. Gdzie jest dno?
(EPA)

*Za nami kolejna sesja spadkowa. Indeks WIG20 zdecydowanie spadł poniżej 2300 pkt. *

Sytuacja w Stanach Zjednoczonych nadal wyznacza trend jaki panuje na innych rynkach kapitałowych. Nie bez powodu inwestorzy obawiają się dalszych złych informacji zza Oceanu. Niestety na decyzję Fed-u, który dzisiaj wieczorem będzie obradował musimy jeszcze poczekać. Pojawia się coraz więcej głosów sugerujących konieczność dokonania redukcji stóp procentowych w USA.

Na GPW liderami spadków wśród największych spółek były dzisiaj KGHM i PKO BP, które zanotowały najwyższe obroty. Akcje miedziowego koncernu straciły aż 9,5 proc. PKO BP miał więcej szczęścia, gdyż jego walory straciły jedynie 3,6 proc.

Pod koniec sesji doszło do silnego zepchnięcia indeksu WIG20, który był już notowany powyżej 2300 pkt. Taki spadek w ostatnich minutach świadczy o bardzo złych nastrojach wśród inwestorów, którzy najwyraźniej obawiają się kontynuacji spadków. Ostatecznie indeks największych spółek na GPW zakończył sesję na poziomie 2279 pkt., co oznacza spadek o 3,6 proc. Obroty na całym rynku wyniosły ponad 1,4 mld zł.

Indeksy mWIG40 i sWIG80 również zakończyły sesję na minusach. Straciły one odpowiednio: 2,47 proc. i 1,27 proc. Podczas dzisiejszej sesji akcje ponad 260 spółek zanotowały stratę a jedynie 53 wzrost.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)