Notowania

dss
14.12.2009 11:39

DSS zadebiutuje na początku 2010 roku?

Dolnośląskie Surowce Skalne planowały zadebiutować na GPW jeszcze w tym roku, ale okazało się, że popyt zgłoszony przez inwestorów nie pozwalał na sprzedaż wszystkich akcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rodrigo Galindez/CC/Flickr)

Dolnośląskie Surowce Skalne, planowały zadebiutować na GPW jeszcze w tym roku, ale okazało się, że popyt zgłoszony przez inwestorów nie pozwalał na sprzedaż wszystkich akcji. Niewykluczone jednak, że spółka powróci do planów oferty na początku przyszłego roku.

_ - Spróbujemy rozwiać potencjalne wątpliwości inwestorów i przekonać zwłaszcza tych typowych finansowych, żeby jeszcze przyjrzeli się tej transakcji bliżej i wyjdziemy z nią na początku przyszłego roku _ - powiedział Mariusz Piskorski, wiceprezes Ipopema Securities, która jest oferującym akcje DSS.

_ - Drugi możliwy scenariusz rozwoju to taki, że spółka DSS będzie rozmawiała z inną kategorią inwestorów, jaką są fundusze Private Equity, które też żywo interesowały się tą spółką _ - dodał.

Zdaniem Piskorskiego ostrożność inwestorów w związku z tą ofertą mogła wynikać z braku historii zysków, gdyż spółka na rynku działa od niedawna.

Jednym z głównych celów emisyjnych było pozyskanie finansowania na przejęcie Łużyckiej Kopalni Bazaltu _ Księgniki _ (ŁKB), a jednym z zawieszających warunków przejęcia ŁKB było uzyskanie finansowania wystarczającego na pokrycie ceny za te akcje do końca tego roku.

DSS miały zapłacić za ŁKB około 92 mln złotych.

DSS w minionym tygodniu ustaliły przedział cenowy w publicznej ofercie 2,4 mln akcji serii C pomiędzy 38 zł a 45 złotych.

Spółka poinformowała wtedy, że szacuje wpływy z emisji akcji pomiędzy 91,2 mln zł a 108 mln zł brutto.

Tagi: dss, dolnośląskie surowce skalne, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz