Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DUDA coraz bliżej akwizycji

0
Podziel się:

Zarząd Polskiego Koncernu Mięsnego Duda szacuje, że najwcześniej do końca pierwszego kwartału zakończy audyt ukraińskiej firmy posiadającej fermy hodowlane.

bEUdCiPV

Zarząd Polskiego Koncernu Mięsnego Duda szacuje, że najwcześniej do końca pierwszego kwartału zakończy audyt ukraińskiej firmy posiadającej fermy hodowlane.

Zdaniem przedstawicieli spółki, emisja akcji serii G może nastąpić w ciągu najbliższych tygodni. "Cały czas pracujemy nad akwizycją dużego zakładu produkcyjnego na Ukrainie, który posiada kilka ferm. Audyt prawny i podatkowy już się skończył, ale przed nami jeszcze audyt finansowy. Planujemy go zakończyć do końca I kwartału, choć nie jestem pewien, czy uda nam się dotrzymać tego terminu" - powiedział PAP Rafał Oleszak, dyrektor finansowy i członek zarządu PKM Duda.

"Równolegle prowadzimy wstępne rozmowy w sprawie przejęć kolejnych ferm" - dodał.

bEUdCiPX

_ PKM Duda planuje podwyższenie kapitału poprzez emisję 48,2 mln akcji serii G z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Celem emisji jest sfinansowanie zaplanowanych inwestycji, m.in. akwizycji. Cena emisyjna akcji wyniesie 3 zł. _ Spółka szacuje, że prospekt zostanie zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego do końca stycznia.

"Prospekt opublikujemy w ciągu 2-3 dni po zatwierdzeniu, a w ciągu 7 dni rozpoczną się zapisy na akcje" - powiedział Oleszak na konferencji w ramach Central & Eastern European Market Forum 2007 organizowanego przez Giełdę Papierów Wartościowych.

Duda w listopadzie podpisał umowę przejęcia Stół Polski oraz zawarł porozumienie o warunkach transakcji dotyczącej przejęcia części przedsiębiorstwa Zakłady Mięsne "Biernacki" oraz Zakładu Przemysłu Mięsnego "Biernacki", za 95 mln zł.

"Jeśli chodzi o Stół Polski, to ten proces jest na ukończeniu. Jedynym warunkiem zawieszającym jest zgoda UOKiK. Przewidujemy finalizację transakcji w połowie lutego" - powiedział Oleszak.

bEUdCiQd

Dodał, ze spółka kończy także proces due dilligence Zakładów Mięsnych Biernacki i szacuje, że ta transakcja zostanie sfinalizowana do końca marca.

Oleszak poinformował, że została już wybrana lokalizacja pod budowę instalacji do produkcji bioetanolu. W grudniu spółka zawarła umowę z niemiecką firmą Lurgi, razem z którą wybuduje instalację.

Produkcja bioetanolu ma ruszyć pod koniec 2008 roku, szacunkowe przychody z tego tytułu w pierwszym roku działalności wyniosą 294 mln zł. Wydajność instalacji ma wynosić 100 tys. ton rocznie.

PKM Duda prognozował na 2006 rok osiągnięcie 1 mld zł przychodów, 72-75 mln zł EBITDA i 48-50 mln zł zysku netto. Przedstawiciele spółki mówili wcześniej, że prognozy zostały przekroczone.

bEUdCiQy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)