Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Duży wzrost wydobycia węgla w Bogdance

0
Podziel się:

Wydobycie węgla w spółce w 2013 roku wyniosło 8,35 mln ton.

Duży wzrost wydobycia węgla w Bogdance
(Bogdanka S.A.)
bEEdVymZ

Bogdanka zanotowała w 2013 roku wydobycie w wysokości 8,35 mln ton, co oznacza wzrost o ok. 7,3 procent rok do roku- podała Bogdanka w komunikacie prasowym. W samym czwartym kwartale wydobycie wyniosło 2,11 mln ton, czyli było wyższe o 23,4 procent rok do roku i było na poziomie zbliżonym do osiągniętych w III kwartale 2013 roku 2,16 mln ton.

_ - Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, wydobycie w czwartym kwartale było nieco niższe od naszych oczekiwań, w związku z gorszymi warunkami geotechnicznymi na jednej z eksploatowanych obecnie ścian (w ścianie zamykającej pokład 382) oraz ze względu na gorsze od spodziewanych parametry złoża (niższa jakość urobku) w ścianie w Polu Stefanów, uruchomionej w listopadzie ubiegłego roku. Pomimo tego, był to kwartał lepszy pod względem wydobycia od IV kwartału 2012 roku. Również wydobycie za cały 2013 rok było wyższe od osiągniętego w 2012 roku, co potwierdza konsekwentną realizację naszej strategii podwojenia wydobycia w stosunku do 2011 roku _ - powiedział cytowany w komunikacie Zbigniew Stopa, prezes Bogdanki.

W listopadzie, przy okazji publikacji wyników za trzeci kwartał, Bogdanka obniżyła cel produkcji węgla na ten rok do 8,4-8,6 mln ton z 8,6-9 mln ton wcześniej, tłumacząc to trudniejszymi warunkami geologicznymi. W grudniowym wywiadzie dla PAP prezes Stopa zapowiadał jednak, że z powodu gorszych warunków geologicznych na jednej ze ścian oraz niższej od spodziewanej jakości urobku na innej ścianie, tegoroczna produkcja węgla może wynieść ok. 8,4 mln ton lub lekko poniżej tego poziomu.

bEEdVynb

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEEdVynC
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)