Notowania

energa
23.08.2010 08:36

Dwie firmy najbliżej przejęcia spółki Energa

Aleksander Grad będzie rozmawiał o sprzedaży akcji z PGE oraz czeskim koncernem EPH.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Ministerstwo Skarbu Państwa zdecydowało o rozpoczęciu negocjacji równoległych w sprawie sprzedaży spółki energetycznej Energa. *

MSP będzie negocjowało z PGE oraz czeską spółką EPH.

Wcześniej resort informował, że oferty wiążące w sprawie nabycia Energi złożyły, oprócz PGE i EPH, również GDF Suez (poprzez polską spółkę zależną) i konsorcjum Kulczyk Holding.

Według nieoficjalnych informacji, wartość potencjalnej transakcji kształtuje się na poziomie 6-7 miliardów złotych, a najwyższą ofertę złożyło PGE. Jednak Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zagroził, że zablokuje przejęcie Energi przez tę spółkę. PGE deklaruje, że według jego ocen, regulator rynku nie ma podstaw do takiej podjęcia takiej decyzji.

PGE podało w odrębnym komunikacie, że planuje do 15 września zakończyć _ due diligence _Energi.

MSP liczy, że _ jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem _, to przychody z prywatyzacji Energi zostaną zrealizowane w listopadzie, a najdalej na przełomie 2010 i 2011 roku.

Energa jest czwartą co do wielkości grupą energetyczną w Polsce. Obsługuje 2,8 miliona klientów indywidualnych oraz ponad 300 tysięcy firm, co daje jej około 16-procentowy udział w rynku sprzedaży. Grupa prowadzi działalność związaną z dystrybucją energii w północnej i środkowej Polsce.

Tagi: energa, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz