Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
śnieżka
05.03.2013 14:58

Dywidenda od Śnieżki ma być wyższa niż ostatnio

Wobec poprawy wyników finansowych w ubiegłym roku, Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka zamierza wypłacić dywidendę z zysku za 2012 r., która będzie wyższa niż w poprzednich latach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(nullplus/iStockphoto)

_ - Wobec poprawy wyników finansowych w ubiegłym roku, Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka zamierza wypłacić dywidendę z zysku za 2012 r., która będzie wyższa niż w poprzednich latach _ - poinformował Witold Waśko, dyrektor ds. Ekonomicznych FFiL Śnieżka.

_ - Osiągnęliśmy dobre wyniki w 2012 r., więc naturalne jest, że zamierzamy wypłacić dywidendę. Jej wysokość powinna być zgodna z trendem wzrostowym, który nasza dywidenda wykazywała ostatnich latach _ - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Witold Waśko, dyrektor ds. ekonomicznych w FFiL Śnieżka.

W IV kw. 2012 roku FFiL Śnieżka miała 137 tys. zł straty netto przypadającej akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 11,6 mln zł straty rok wcześniej. Strata operacyjna wyniosła w tym okresie 1,9 mln zł wobec 5,4 mln zł straty przed rokiem. Przychody wzrosły w tym okresie do 80,7 mln zł z 78,7 mln zł.

Po czterech kwartałach 2012 roku zysk netto grupy, przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej, wzrósł do 45 mln zł z 17,2 mln zł przed rokiem, zysk operacyjny do 56,3 mln zł z 40,8 mln zł, a przychody do 520,3 mln zł z 467,6 mln zł.

Śnieżka poinformowała we wtorek o podpisaniu kolejnej pięcioletniej umowy o współpracy z koncernem DuPont.

W ramach współpracy ze Śnieżką DuPont będzie kontynuował dostarczanie rozwiązań do wyrobów produkowanych przez Śnieżkę w zakresie łatwości czyszczenia, odporności na brudzenie się oraz zwiększenia ochrony przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Firma będzie również wspierać Śnieżkę w promocji produktów pod marką Teflon. Umowa przedłuża licencję do znaku towarowego Teflon na terenie Polski, Ukrainy, Białorusi i Mołdawii (na wyłączność branżową), a także (już bez zasady wyłączności) w Kaliningradzie.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: śnieżka, farby, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz