Notowania

pis
09.01.2009 07:11

Dzięki PiS zarobił miliony

Mirosław Kochalski jako prezes spółki kontrolowanej przez państwo, przez dwa lata zarobił ponad 6 milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Wiktor)

Mirosław Kochalski, z rekomendacji PiS prezes spółki kontrolowanej przez państwo, przez dwa lata zarobił ponad 6 milionów złotych.

Według_ Dziennika _ Kochalski, który przez krótki czas był komisarzem Warszawy z polecenia PiS, od lipca 2006 r., kiedy został szefem spółki, której blisko 40 proc. akcji należy do Skarbu Państwa, zarobił przeszło 5 mln zł. Kolejny milion ma wpłynąć jeszcze w tym roku na jego konto z tytułu zakazu konkurencji.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Prywatyzacja Ciechu rok wcześniej ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/prywatyzacja;ciechu;rok;wczesniej,49,0,356657.html )
* [ DI BRE obniżył rekomendację dla Ciechu ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/di;bre;obnizyl;rekomendacje;dla;ciechu,224,0,405216.html )

Gazeta dowiedziała się, że na tę wysoką kwotę składają się pensje prezesa zarządu, premie, nagrody wypłacane z zysku firmy oraz wynagrodzenia za pracę w radach nadzorczych spółek zależnych Ciechu.

Gazeta zwraca też uwagę, że Mirosław Kochalski w ciągu zaledwie trzech lat awansował ze średniego rangą urzędnika stołecznego samorządu na prezesa Ciechu - jednej z największych spółek kontrolowanych przez państwo.

Tagi: pis, ciech, skarb państwa, cie, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz