Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

EBOiR zainteresowany GPW

0
Podziel się:

Giełda Papierów Wartościowych pozytywnie odnosi się do deklaracji EBOR-u, którego przedstawiciele podali na początku czerwca, że bank ten zainteresowany jest udziałem w ewentualnej prywatyzacji giełdy

- poinformował Wiesław Rozłucki.

'Pozytywnie odnosimy się do tej wypowiedzi' - powiedział Wiesław Rozłucki, prezes GPW, podczas piątkowej konferencji prasowej.

Dodał jednak, że jakiekolwiek decyzje mogą zostać podjęte dopiero po przedstawieniu rządowego planu strategii rynku kapitałowego.

Hanna Gronkiewicz-Waltz, wiceprezes EBOR, poinformowała na początku miesiąca, że Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju jest zainteresowany udziałem w ewentualnej prywatyzacji GPW.

Podkreśliła, że zgodnie ze strategią banku, mógłby on być jedynie akcjonariuszem mniejszościowym GPW, z udziałem nie większym niż 25 proc.

Rozłucki poinformował jednocześnie w piątek, że prawdopodobnie do końca tego roku GPW skieruje zapytania ofertowe do giełd europejskich, z którymi warszawska giełda mogłaby utworzyć sojusz strategiczny.

'Sądzę, że w przyszłym roku otrzymamy odpowiedzi, wówczas będziemy je analizować. Wtedy wybierzemy najlepszego dla naszego rynku partnera' - powiedział.

Dodał, że obecnie GPW nie ma wybranego kandydata.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)