Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Echo Investment sprzedaje biurowiec za ok. 30,5 mln euro

0
Podziel się:

Firma Avatar - Projekt Echo – 93, z grupy Echo Investment, zawarła przedwstępną umowę sprzedaży ze spółką Kasteli, z hiszpańskiej grupy Azora International, dotyczącą sprzedaży biurowca Avatar w Krakowie.

Echo Investment sprzedaje biurowiec za ok. 30,5 mln euro
(jdanvers/CC/Flickr)

Firma Avatar - Projekt Echo – 93, z grupy Echo Investment, zawarła przedwstępną umowę sprzedaży ze spółką Kasteli, z hiszpańskiej grupy Azora International, dotyczącą sprzedaży biurowca Avatar w Krakowie o wartości ok. 30,5 mln euro (ok. 121,66 mln zł).

_ Zgodnie z postanowieniami umowy przedwstępnej strony zobowiązują się zawrzeć umowę sprzedaży (umowa przyrzeczona)
, na podstawie której zbywający zbywa na rzecz nabywającego: prawo własności działki o powierzchni 248 mkw. i prawo użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej o powierzchni 5.017 mkw., położonych w Krakowie przy ulicy Armii Krajowej, wraz z prawem odrębnej własności posadowionego na niej budynku biurowego Avatar z garażem podziemnym (budynek biurowy) (łącznie zwane dalej nieruchomością), majątkowe prawa autorskie, gwarancje budowlane, prawa i obowiązki wynikające z umowy najmu i umów o świadczenie usług. Powierzchnia całkowita budynku biurowego to ok. 21.000 mkw. Budynek biurowy został w 100 proc. wynajęty przez Fortis Bank Polska SA z siedzibą w Warszawie (najemca) _ – czytamy w komunikacie.
_ _

_ Wartość umowy przyrzeczonej wyniesie ok. 30,51 mln EUR (co, na dzień zawarcia Umowy przedwstępnej, zgodnie ze średnim kursem NBP, stanowi równowartość ok. 121,66 mln PLN) _ – czytamy dalej.

Umowa przyrzeczona ma zostać zawarta najpóźniej do dnia 22 grudnia 2010 roku, podano również.

_ - Proces sprzedaży trwał niecałe pięć miesięcy, finalnie do negocjacji została wybrana hiszpańska Grupa Azora International. Rynek nieruchomości inwestycyjnych w Polsce jest bardzo atrakcyjny dla międzynarodowych funduszy. Znaczenie Polski wzrosło, nasz kraj jest już postrzegany jako jeden ze stabilnych członków Unii Europejskiej, a polski rynek nieruchomości nie jako cześć CEE ale odrębny rynek inwestycyjny. Zainteresowanie zakupem budynku w Krakowie było większe niż tego oczekiwaliśmy. Po podpisaniu listu intencyjnego z Azora International na wyłączność negocjacji, mieliśmy wiele zapytań od funduszy, które zgłaszały gotowość przeprowadzenia z nami transakcji. Hiszpanie okazali się dobrymi partnerami do rozmów - jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu i wyniku negocjacji. _ - powiedział dyrektor ds. inwestycji Echo Investment, Adrian Karczewicz.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)