Notowania

ena
16.12.2010 08:12

EDF będzie negocjować w sprawie Enei

Aleksander Grad może sprzedać akcje koncernu francuskiemu inwestorowi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Ministerstwo Skarbu Państwa dopuściło do wyłącznych negocjacji w sprawie kupna 51 proc. akcji Enei Electricite de France. Resort chce zakończyć prywatyzację spółki do końca pierwszego kwartału 2011 roku - podało MSP. *

_ W związku z toczącym się procesem sprzedaży 225.135.940 akcji (51 proc. w kapitale zakładowym) spółki Enea SA Ministerstwo Skarbu Państwa podjęło decyzję o wyznaczeniu dla spółki Electricite de France SA terminu do wyłącznych negocjacji. Intencją MSP jest zakończenie procesu prywatyzacji Enea SA do końca I kwartału 2011 r. _ - napisano w komunnikacie.

W drugiej połowie października MSP wybrało dwóch inwestorów do negocjacji równoległych ws. sprzedaży 51 proc. akcji Enei. Resort prowadził negocjacje z Kulczyk Holding i GDF Suez. Wcześniej oferty złożyły także EDF i czeski EPH.

Do 3 listopada wyłączność na negocjacje ws. kupna akcji poznańskiej spółki miał Kulczyk Holding. Resort skarbu zapowiadał, że jeśli oferta nie będzie zadowalająca, może wrócić do rozmów z pozostałymi zainteresowanymi.

W połowie listopada resort skarbu poinformował, że podjął decyzję o ponownym rozpoczęciu równoległych negocjacji z dopuszczonymi do nich podmiotami w sprawie kupna 51 proc. Enei. Nie ujawnił nazw firm.

Tagi: ena, msp, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz