Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

EFH planuje zakup hotelu lub budynku biurowego

0
Podziel się

Europejski Fundusz Hipoteczny przeznaczy część środków z planowanej emisji na zakup hotelu lub budynku biurowego. Spółka szuka partnera do budowy hotelu w Mikołajkach.

EFH planuje zakup hotelu lub budynku biurowego
(Valerie Everett/CC/Flickr)
bEiTtiXV

_ - Nie planujemy sprzedawać aktywów, wręcz przeciwnie, chcemy zwiększać portfel nieruchomości. Analizujemy kupno dwóch hoteli i budynku biurowego, ale kupimy tylko jeden z tych obiektów _ - powiedział Marcin Podobas, wiceprezes zarządu EFH.

Fundusz planuje do połowy października przeprowadzić prywatną emisję akcji, z której chce pozyskać 88,9 mln złotych.
_ _

_ - Na spłatę zadłużenia planujemy przeznaczyć 30-40 mln zł ze środków z emisji, reszta zostanie zainwestowana w nieruchomości _ - powiedział.

bEiTtiXX

EFH szuka partnera do budowy hotelu w Mikołajkach.
_ _

_ - Prowadzimy rozmowy z partnerami branżowymi i finansowymi na temat współpracy przy budowie hotelu Sheraton w Mikołajkach. Mamy wszelkie pozwolenia, ale do rozpoczęcia budowy potrzebujemy jeszcze 60 mln zł. Realny początek inwestycji to rok 2011 _ - powiedział Podobas.

Zaznaczył jednocześnie, że możliwa jest sprzedaż tej inwestycji na obecnym etapie.

W poniedziałek rano EFH poinformował, że prognozuje w 2010 roku skonsolidowany zysk operacyjny na 18 mln zł, a skonsolidowany EBITDA na ok. 27 mln złotych.
_ _

bEiTtiYd

_ - Wyniki w 2011 roku powinny być lepsze od tych, jakie uzyskamy w roku 2010, pozwolą na to środki, które pozyskamy z emisji _ - powiedział.

bEiTtiYy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)