Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Egipt i Libia na celowniku PGNiG

0
Podziel się:

Koncern wyda na poszukiwania ropy i gazu około 70 milionów dolarów w 2011 roku.

Egipt i Libia na celowniku PGNiG
(Karlnaundorf/Dreamstime)

*Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo przeznaczy na poszukiwanie ropy i gazu w Egipcie i Libii około 70 milionów dolarów w 2011 roku - poinformował Andrzej Maksym, dyrektor biura poszukiwań PGNiG. *

Spółka przewiduje, że w Egipcie wyda około 15 milionów dolarów, a w Libii - około 55 milionów dolarów. Dla porównania, w tym roku wydatki na poszukiwania sięgną 20 milionów dolarów w Egipcie i 23 milionów dolarów w Libii.

_ ZOBACZ TAKŻE: Spółka z grupy PGNiG będzie wiercić w Afryce. - Jeśli wszystko będzie przebiegało zgodnie z harmonogramem, to wydobycie ropy naftowej w Egipcie mogłoby się rozpocząć już około 2015 roku. W tym samym czasie rozpocznie się wydobycie gazu ziemnego na koncesji Murzuq w Libii _ - powiedział Maksym. Dodał, że produkcja ropy wyniesie około 500 tysięcy ton rocznie, z tego na PGNiG przypadnie 18 procent.

PGNiG posiada w Egipcie koncesję na poszukiwanie ropy - Bahariya o powierzchni 4,4 tysiąca kilometrów kwadratowych._ - Pierwsze odwierty poszukiwawcze na koncesji Bahariya zostaną wykonane w latach 2012-2013 _ - poinformowała firma.

Zgodnie z umową koncesyjną, do eksploatacji zostanie powołana spółka typu joint-venture pomiędzy Egyptian Gas and Petroleum Company a PGNiG. Decyzje o tym, gdzie sprzedać ropę PGNiG podejmie po analizie możliwych rynków zbytu. Może być to zarówno rynek wewnętrzny, jak i zagraniczny.

PGNIG, poprzez swoją spółkę POGC Libya, prowadzi też poszukiwania ropy naftowej i gazu ziemnego w Libii w ramach pięcioletniej licencji Murzuq na zachodzie kraju.

Licencja Murzuq pokrywa obszar 5,4 tysiąca kilometrów kwadratowych. - _ Planujemy wykonanie czterech pierwszych odwiertów poszukiwawczych na koncesji w Libii w 2011 roku. Pierwszego wydobycia na skalę przemysłową można się spodziewać w latach 2015-2016 _ - podsumował Maksym.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)