Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jelfa
07.10.2005 08:50

EI, Adamed, Grindeks oraz Sanitas na krótkiej liście na Jelfę

Enterprise Investors, Adamed, łotewski Grindeks oraz litewski AB Sanitas znalazły się na krótkiej liście inwestorów na zakup 47 proc. akcji Jelfy, sprzedawanych wspólnie przez Agencję Rozwoju Przemysłu, PZU oraz Ministerstwo Skarbu Państwa - poinformowała Jelfa w czwartkowym komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zarząd spółki zapowiedział, że przedstawi opinię na temat najlepszego podmiotu z tej czwórki. Preferowany będzie inwestor branżowy z atrakcyjnym portfelem produktów.

"Zarząd spółki zobowiązał się do wydania opinii na temat najlepszego, z punktu widzenia rozwoju spółki oraz interesów jej załogi, potencjalnego inwestora strategicznego, i przekazania jej na ręce ministra Skarbu Państwa, nadzorującego proces sprzedaży akcji, ministra zdrowia, Agencji Rozwoju Przemysłu oraz akcjonariuszy" - napisano w komuniakcie.

"Kryteria, którymi będzie kierował się zarząd, to przede wszystkim: preferowany branżowy inwestor strategiczny dysponujący atrakcyjnym, z punktu widzenia rynku, portfoliem produktów, z jasno sprecyzowanym planem rozwoju spółki, oraz inwestor uwzględniający oczekiwania załogi" - dodano.

Tagi: jelfa, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz