Notowania

elektrim
09.08.2012 14:39

Elektrim chce wrócić na GPW. Zobacz kiedy

- Po uporządkowaniu sprawozdań i przeprowadzeniu restrukturyzacji Elektrim chciałby wrócić na warszawską giełdę. Spółka zakłada, że może to nastąpić najwcześniej w przyszłym roku - poinformował Wojciech Piskorz, prezes Elektrimu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ - Po uporządkowaniu sprawozdań i przeprowadzeniu restrukturyzacji Elektrim chciałby wrócić na warszawską giełdę. Spółka zakłada, że może to nastąpić najwcześniej w przyszłym roku _ - poinformował Wojciech Piskorz, prezes Elektrimu.

_ - Gdy nasze sprawozdanie finansowe za 2012 rok trafi do audytora, uzyska opinię, to będzie materiał, by pisać prospekt emisyjny i myśleć o powrocie na główny rynek warszawskiej giełdy. Główny inwestor, Zygmunt Solorz-Żak, też jest bardzo zainteresowany, by Elektrim wrócił do notowań _ - powiedział akcjonariuszom po NWZ Piskorz.

Akcjonariusze Elektrimu wyrazili zgodę na czwartkowym walnym na połączenie ze spółką Darimax, która posłużyła do rozliczenia ugody w sprawie Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Z symulacji przedstawionej akcjonariuszom przed NWZ wynika, że po połączeniu z Darimaksem Elektrim miałby na koniec czerwca tego roku ponad 3,2 mld zł zysku netto i około 3,9 mln zł przychodów. Kapitały własne spółki wyniosłyby 1,2 mld zł, a łączne zobowiązania ponad 836 mln zł.

_ - Kolejną fazą będzie połączenie transgraniczne z kolejną spółką cypryjską. Będziemy kontynuować proces restrukturyzacji Elektrimu, który trwa już półtora roku. Mam nadzieję, że potrwa jeszcze pół roku. Musimy uporządkować sytuację, jedne podmioty łączymy, inne likwidujemy, gdy nie prowadzą działalności _ - powiedział Piskorz.

Poinformował, że do powrotu na warszawski parkiet mogłoby dojść najwcześniej w 2013 roku.

_ - Nie wykluczam, że spółka mogłaby wrócić na giełdę w przyszłym roku. To będzie zależeć od tego, czy uporamy się z porządkami oraz od sytuacji na rynkach kapitałowych _ - powiedział prezes.

Tagi: elektrim, gpw, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz