Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
elektrim
10.08.2007 19:56

Elektrim złożył wniosek o upadłość z możliwością układu

Elektrim wystąpił do Vivendi z żądaniem zapłaty 40 mln euro tytułem odszkodowania za bezprawne działania, w wyniku których powiernik obligacji opóźnił przekazanie obligatariuszom 525 mln euro.

Podziel się
Dodaj komentarz

Elektrim złożył w Sądzie Rejonowym w Warszawie wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością układu - poinformował Elektrim w komunikacie.

"(...) Zarząd kierował się koniecznością sprawiedliwego zaspokojenia wszystkich wierzycieli. Obecnie bowiem, pomimo tego, iż majątek Spółki pozwala na pełne pokrycie jej zobowiązań, to jest on niemal w całości zabezpieczony do kwoty 725 mln euro na rzecz Obligatariuszy" - napisano w komunikacie.

"Utrzymywanie zabezpieczeń uniemożliwia dysponowanie majątkiem, a tym samym pozyskanie środków, których Elektrim nie może zdobyć w inny sposób, gdyż nie prowadzi działalności operacyjnej" - dodano.

Spółka poinformowała także wystąpiła do Vivendi z żądaniem zapłaty 40 mln euro tytułem odszkodowania za, jej zdaniem, bezprawne działania, w wyniku których powiernik obligacji opóźnił przekazanie obligatariuszom 525 mln euro.

Tagi: elektrim, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz