Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Elkop zakończy kwartał z zyskiem

0
Podziel się

Program naprawczy spółki zaczyna przynosić efekty.

Elkop zakończy kwartał z zyskiem
bEhcnLWZ

Dzięki programowi naprawczemu wdrożonemu w 2009 roku, czwarty kwartał będzie pierwszym od dłuższego czasu okresem, który Elkop zakończy zyskiem netto.

Spółka planuje realizację programu scalenia akcji, obejmującego zmianę wartości nominalnej jednej akcji z 0,01 zł na 0,50 zł - poinfomowała prezes spółki Gabriela Darecka.

_ - Od kwietnia 2009 r. wdrażamy program naprawczy, mający na celu poprawę rentowności. Program ten obejmuje dostosowanie potencjału produkcyjnego do potrzeb firmy, wprowadzenie nowego schematu organizacyjnego i redukcję zatrudnienia oraz poprawę wykorzystania majątku trwałego spółki, w szczególności powierzchni biurowych i hal, które należą do naszych ważnych aktywów _ - powiedziała Darecka na konferencji prasowej w środę.

bEhcnLXb

_ - Pierwsze efekty działań podejmowanych przez spółkę w obszarze rentowności są już widoczne - IV kwartał będzie pierwszym od długiego czasu okresem, który Elkop zakończy zyskiem netto _ - dodała.

W najbliższym czasie spółka planuje realizacje programu scalenia akcji obejmującego zmianę wartości nominalnej jednej akcji z 0,01 zł na 0,50 zł

_ - Na najbliższym walnym zebraniu akcjonariuszy liczę, że podjęta zostanie decyzja o przeprowadzeniu programu scalenia akcji. Mamy nadzieje, że dzięki temu uda nam się wyeliminować problem groszowości, zwiększyć płynność obrotu akcjami oraz w konsekwencji uda nam się powrócić do systemu notowań ciągłych na GPW _ - powiedziała.

bEhcnLXC
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)