Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Emisja akcji Lotosu. Na co liczy minister Skarbu Państwa?

0
Podziel się:

Grupa Lotos planuje emisję do 55 mln akcji, skierowaną do dotychczasowych akcjonariuszy.

Włodzimierz Karpiński, minister Skarbu Państwa
Włodzimierz Karpiński, minister Skarbu Państwa (Ministerstwo Skarbu Państwa)

Ministerstwo Skarbu Państwa liczy, że decyzje akcjonariuszy Grupy Lotos podczas walnego zgromadzenia, które 8 września będzie głosować nad uchwałą o podwyższeniu kapitału, będą pozytywne.

_ - Mam nadzieję, że to będą pozytywne decyzje wszystkich akcjonariuszy, ale na dzień dzisiejszy jesteśmy w trakcie analiz _ - powiedział minister skarbu Włodzimierz Karpiński.

Wskazał, że dotychczasowy program inwestycyjny Grupy Lotos, 10+, podniósł wartość firmy i _ rozwinął jej skrzydła technologiczne _. - _ Podniesienie kapitału ma nastąpić z myślą o uzupełnieniu programu 10+ _ - powiedział.

Grupa Lotos planuje emisję do 55 mln akcji, skierowaną do dotychczasowych akcjonariuszy, którym przysługiwać będzie prawo poboru. Za każdą akcję posiadaną na koniec dnia prawa poboru akcjonariuszowi będzie przysługiwało jedno prawo poboru. Proponowany dzień prawa poboru to 18 listopada 2014 r.

Środki z emisji w wysokości około 1 mld zł zostaną przeznaczone na zwiększenie efektywności rafinerii w Gdańsku i wydobycia węglowodorów, głównie z Bałtyku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)