Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Emperia planuje nową emisję akcji

0
Podziel się:

Emperia Holding planuje nową emisję do 1,5 mln akcji we wrześniu. Prezes Artur Kawa ocenia, że po skonsolidowaniu obecnie przyłączanych do grupy spółek, przychody firmy w 2008 roku wzrosną o ok. 600 mln zł.

Emperia planuje nową emisję akcji
(spółka)

Emperia Holding planuje nową emisję do 1,5 mln akcji we wrześniu. Prezes Artur Kawa ocenia, że po skonsolidowaniu obecnie przyłączanych do grupy spółek, przychody firmy w 2008 roku wzrosną o ok. 600 mln zł.

Prognoza tegorocznych przychodów, na poziomie 4,4 mld zł, zostanie przekroczona. "Założyliśmy na ten rok wzrost sprzedaży o 10 proc., do 4,4 mld
zł. Ten cel osiągniemy i przekroczymy" - mówi Artur Kawa (na zdjęciu).

Spółka planuje emisję 1,5 mln akcji serii L. Prezes spodziewa się, że dojdzie do niej we wrześniu. Z emisji firma może pozyskać między 150 a 200 mln zł, przy czym będzie to kwota bliższa 200 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na przejęcia, ale też na sfinansowanie rozwoju organicznego.

Spółka planuje wydać w tym roku na inwestycje w rozwój organiczny 85 mln zł. Ponad połowa tej kwoty została już wykorzystana.

_ Emperia ma już 100 supermarketów Stokrotka oraz 526 sklepów w sieci franszyzowej Groszek i planuje dalszy ich rozwój. _Emperia Holding ruszyła niedawno z nową siecią detaliczną, otwierając w marcu dwa pierwsze supermarkety Stokrotka Premium, w Rybniku i Sosnowcu, a w czerwcu kolejny, w Lublinie. W grudniu tego roku planowane jest otwarcie Stokrotki Premium w Warszawie.

"W ciągu kilku lat chcielibyśmy mieć kilkadziesiąt punktów w ramach tej sieci. Przymierzamy się do zmiany jej nazwy. Myślę, że dojdzie do tego przed końcem roku" - powiedział Kawa

Jakiś czas temu spółka rozpoczęła kolejny nowy projekt, jakim są placówki partnerskie. W ramach tej sieci ma 33 sklepy Jaskółka, 18 Maro Marketów, 12 sklepów Centrum, 6 Lewiatan Podlasie i jeden sklep Milea.

Emperia została strategicznym inwestorem w spółce handlu spółdzielczego PSS Tychy. "Prowadzimy rozmowy, które zaowocują dołączeniem do nas kolejnych spółek, co umożliwi wzrost obrotów między handlem spółdzielczym a Emperią" - powiedział prezes.

Spółka planuje otwarcie w najbliższym czasie dwóch centrów dystrybucyjnych - w Gdańsku (grudzień 2007) oraz w Błoniach (styczeń 2008). W najbliższych dwunastu miesiącach planowane jest ujednolicenie standardów wszystkich centrów dystrybucyjnych w Polsce.

Firma rozważa otwarcie przedstawicielstwa za wschodnią granicą. "Nie mówię, że się nie interesujemy rynkiem Europy Wschodniej i Południowo-Wschodniej, ale to nie zaowocuje inwestycjami już w tym roku. Myślę, że coś z tego wyjdzie w 2008 roku" - powiedział prezes.

W II kwartale grupa miała 34,1 mln zł zysku netto, 54,5 mln zł EBITDA i 1,1 mld zł sprzedaży. Na wyniki pozytywnie wpłynęła sprzedaż nieruchomości w Mławie, generując dodatkowe 10,5 mln zł zysku netto.

W pierwszym półroczu zysk netto grupy wyniósł 50,8 mln zł, EBITDA 85,5 mln zł, a sprzedaż 2,18 mld zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)