Notowania

emf
08.08.2011 15:52

Empik planuje dwie akwizycje na rynku wydawniczym

W efekcie przychody Grypy EM&F w internecie w 2011 r. wyniosą około 140 mln zł, a z działalności wydawniczej kolejne 70 mln złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(yarl/CC/Flickr)

*Grupa NFI Empik Media & Fashion, po trzech akwizycjach w ostatnich miesiącach, planuje w niedługim czasie kolejne dwa przejęcia na rynku wydawniczym. W efekcie przychody Grypy EM&F w internecie w 2011 r. wyniosą około 140 mln zł, a z działalności wydawniczej kolejne 70 mln złotych. *

_ W II kwartale 2011 r. i lipcu Grupa zrealizowała kolejne akwizycje, wspierające rozwój Grupy - tj. nabycie większościowych udziałów w spółce GRY-OnLine - niekwestionowanego lidera wśród polskich mediów związanych z rynkiem gier video oraz w Gandalf - lidera w dystrybucji podręczników szkolnych w Internecie, a jednocześnie jednej z najbardziej uznanych księgarni internetowych w Polsce. Dzięki tym akwizycjom Grupa EMF stanie się jednym z największych operatorów rynku e-commerce w Polsce - łączne przychody pro-forma Grypy EMF w Internecie w 2011 r. wyniosą około 140 mln zł _ - czytamy w komunikacie.

Zobacz dzisiejsze notowania NFI Empik Media & Fashion

W II kwartale 2011 r. Grupa EMF nabyła wydawnictwo książkowe Buchmann, specjalizujące się w wydawnictwach albumowych, słownikach, poradnikach i beletrystyce.

_ Grupa EMF planuje w niedługim czasie kolejne dwie akwizycje na rynku wydawniczym, w wyniku których Grupa stanie się jednym z największych nie podręcznikowych wydawców w Polsce. Oczekiwane łączne przychody pro-forma z działalności wydawniczej Grupy EMF wyniosą ok. 70 mln zł _ - czytamy dalej.

W ubiegłym tygodniu prezes Empiku Maciej Szymański powiedział, że spółka _ stale pracuje nad akwizycjami i jeszcze w tym roku poinformuje o kolejnych transakcjach. Wśród nich jest jedna, w kanale tradycyjnym, która dotyczy spółki większej od Gandalfa _.

Natomiast członek zarządu i dyrektor finansowy spółki, Jacek Bagiński, powiedział dziś, że ewentualne finansowanie nowych zakupów nie będzie stanowiło dla spółki większych problemów. _ - Posiadamy sporo środków z wyemitowanych wcześniej obligacji i te właśnie środki przeznaczymy na akwizycje _ - powiedział Bagiński.

Członek zarządu Grupy Empik dodał także, że jest to bardzo pozytywna informacja, ponieważ w obecnej bardzo trudnej sytuacji na globalnych rynkach finansowych spółka nie będzie musiała poszukiwać kapitału, choć zdaniem zarządu i to nie było by nawet dziś żadnym kłopotem dla finansów spółki.

W strukturze zadłużenia dominuje bowiem dług długoterminowy, a jedynie 30% to zadłużenie krótkoterminowe. Wskaźnik zadłużenia netto do EBITDA nie przekracza 2,5, co - zdaniem Bagińskiego - sprawia, że dług jest na bezpiecznym dla Grupy poziomie.

Narastająco w I-II kw. 2011 roku spółka miała 5,41 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 7,61 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 1333,28 mln zł wobec 1245,15 mln zł. W ujęciu jednostkowym, w I-II kw. 2011 roku spółka miała 3,13 mln zł straty netto wobec 20,99 mln zł zysku rok wcześniej.

Przydatne narzędzia

Tagi: emf, nfi empik media & fashion, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz