Notowania

enea
26.03.2010 13:45

Enea bez problemu sfinansowałaby zakup elektrowni PAK

Zakup elektrowni i dwóch kopalń może być wart 3 mld złotych. Spółka nie wyklucza kredytu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)

Enea, która złożyła ofertę wstępną na kupno 50 proc. ZE PAK i kopalni Adamów i Konin, nie miałaby problemu z finansowaniem transakcji. Spółka mogłaby wziąć kredyt, prowadzi wstępne rozmowy na ten temat z bankami - powiedział Sławomir Jankiewicz, wiceprezes Enei.

_ - Na razie czekamy czy zostaniemy dopuszczeni do due diligence PAK-u. Gdybyśmy zdecydowali się na kupno, nie byłoby problemu z finansowaniem transakcji. Moglibyśmy wziąć kredyt, rozglądamy się na rynku, rozmawiamy na ten temat z bankami inwestycyjnymi. To dobry czas na pożyczanie - stopy są najniższe od wielu lat, spready też są niskie _ - powiedział Jankiewicz.

Rynek spekuluje, że pakiet 50 proc. ZE PAK i 85 proc. dwóch kopalni jest wart 2,5-3 mld złotych. Jankiewicz nie chciał się odnieść do tych szacunków.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Enea zarobiła ponad pół miliarda złotych ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/enea;zarobila;ponad;pol;miliarda;zlotych,225,0,601825.html )
* [ Enea planuje nowe inwestycje ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/enea;planuje;nowe;inwestycje,25,0,599321.html )** **

Ministerstwo Skarbu Państwa w najbliższych dniach ma zdecydować, ilu inwestorów spośród pięciu, którzy zgłosili wstępne zainteresowanie kupnem PAK-u, będzie mogło przystąpić do due diligence tej spółki. Jan Bury, wiceminister skarbu, mówił, że prawdopodobnie do przełomu maja i czerwca firmy powinny złożyć oferty wiążące.

Jankiewicz poinformował, że Enea będzie też szukać finansowania dla planowanych projektów, w tym budowy nowego bloku w Kozienicach.
_ _

_ - Będziemy szukać finansowania komercyjnego, ale będziemy się też starać o środki z EBOR i EBI _ - powiedział wiceprezes, dodając, że spółka rozmawia obecnie z EBOR w sprawie finansowania budowy biogazowni.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: enea, ena, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz