Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Enea może przeznaczyć 30 proc. zysku na dywidendę

0
Podziel się

Zarząd Enei może rekomendować wypłatę około 30 procent ubiegłorocznego zysku na dywidendę - powiedział Maciej Owczarek, prezes Enei.

Enea może przeznaczyć 30 proc. zysku na dywidendę
(Materiały prasowe)
bEhySVvp

Zarząd Enei może rekomendować wypłatę około 30 procent ubiegłorocznego zysku na dywidendę - powiedział Maciej Owczarek, prezes Enei. _ - Myślę, że w tym roku część zysków uda się zatrzymać w spółce _ - powiedział w TVN CNBC.

Na pytanie, czy zarząd będzie rekomendować wypłatę 30 proc. zysku na dywidendę, podobnie jak w ubiegłym roku, prezes odpowiedział:_ - Może być podobnie . Prezes powiedział też, że spółka obserwuje w pierwszych miesiącach tego roku wzrosty zużycia energii bliskie dwucyfrowych. - To pozwala sądzić, że ciąg dalszy będzie obiecujący _ - powiedział prezes. Dodał, że wygląda na to, iż tegoroczne wyniki będą lepsze od ubiegłorocznych.

Po trzech kwartałach 2010 grupa Enea wypracowała prawie 547,4 mln zł zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej wobec 446,4 mln zł w analogicznym okresie 2009 roku. Zysk operacyjny wzrósł do 610,7 mln zł z 439,4 mln zł, a przychody netto wzrosły do 5,828 mld zł z 5,239 mld zł przed rokiem.

bEhySVvr

Z zysku za 2009 rok Enea wypłaciła 167,75 mln zł dywidendy, co dawało 0,38 zł dywidendy na akcję i stanowiło 55 proc. jednostkowego zysku spółki.

bEhySVvS
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)