Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Enea: Możliwe jest wydłużenie postępowania prywatyzacyjnego

0
Podziel się

Negocjacje Skarbu Państwa w sprawie sprzedaży pakietu akcji Enei dobiegają powoli końca.

Enea: Możliwe jest wydłużenie postępowania prywatyzacyjnego
(kprm.gov.pl)
bDpapBtx

_ - Negocjacje Skarbu Państwa w sprawie sprzedaży pakietu akcji Enei dobiegają powoli końca, ale jeśli będzie taka konieczność, to termin prowadzenia postępowania może zostać przedłużony _ - poinformował minister skarbu Aleksander Grad.

_ - Jeśli dobro postępowania, dobro Skarbu Państwa i spółki, przyszłych zobowiązań inwestycyjnych, będzie tego wymagało, to jestem w stanie to postępowanie wydłużyć. Natomiast zbliżamy się już do jakichś finalnych decyzji, jak coś będzie postanowione, to zakomunikujemy to rynkowi _ - powiedział Grad.

_ - Gdybyśmy chcieli tylko i wyłącznie przeprowadzić transakcję i zainkasować pieniądze, to pewnie byśmy już zapomnieli o tej transakcji. Jednak nasz interes gospodarki i sektora eklektroenergetycznego wymaga szczególnego podejścia, stąd to tyle trwa _ - dodał.

bDpapBtz

Zgodnie z harmonogramem przyjętym przez resort skarbu negocjacje z francuskim Electricite de France (EDF) mają się zakończyć 31 marca.

W drugiej połowie października MSP wybrało dwóch inwestorów do negocjacji równoległych ws. sprzedaży 51 proc. akcji Enei. Resort prowadził negocjacje z Kulczyk Holding i GDF Suez. Wcześniej oferty złożyły także EDF i czeski EPH.

Do 3 listopada wyłączność na negocjacje ws. kupna akcji poznańskiej spółki miał Kulczyk Holding. Resort skarbu zapowiadał, że jeśli oferta nie będzie zadowalająca, może wrócić do rozmów z pozostałymi zainteresowanymi.

W połowie listopada resort skarbu poinformował, że podjął decyzję o ponownym rozpoczęciu równoległych negocjacji z dopuszczonymi do nich podmiotami w sprawie kupna 51 proc. Enei. Nie ujawnił nazw firm.

bDpapBtF

MSP w połowie grudnia dopuściło do wyłącznych negocjacji ws. kupna 51 proc. akcji Enei EDF.

bDpapBtG
bDpapBua
msp
giełda
Źródło:
KOMENTARZE
(0)