Notowania

enea
02.10.2008 13:43

Enea nie zwabi zagranicy?

Spółka rozważa zmniejszenie transzy akcji oferowanych instytucjonalnym inwestorom zagranicznym z uwagi na ich mniejsze zainteresowanie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Enea rozważa zmniejszenie transzy akcji oferowanych instytucjonalnym inwestorom zagranicznym z uwagi na ich mniejsze zainteresowanie, spowodowane trudną sytuację na rynkach finansowych.

_ - Zarząd spółki zastanawia się, czy nie ułożyć inaczej transz, jeśli chodzi o zagranicę _ - poinformował Marcin Zieliński, dyrektor Departamentu Nadzoru Właścicielskiego i Prywatyzacji III MSP.

Na pytanie, czy zmiana struktury transz oznacza zmniejszenie pakietu akcji oferowanych inwestorom zagranicznym, dyrektor Zieliński powiedział:

_ - Myślę, że zagranica będzie mniej zainteresowana niż do tej pory była _.

Zdaniem Zielińskiego do tej pory planowane było, że jedna trzecia oferowanych akcji Enei trafi do inwestorów instytucjonalnych, jedna trzecia do zagranicy, a pozostała jedna trzecia do inwestorów detalicznych.

W środę Aleksander Grad, minister skarbu państwa, powiedział, że resort nie rozważa zmniejszenia emisji. Zastanawia się raczej nad strukturą przyszłych akcjonariuszy.

Prospekt Enei został zatwierdzony przez KNF 18 września. Obecnie trwają spotkania zarządu spółki z inwestorami.

Wcześniej Enea informowała, że zapisy na akcje spółki są planowane na początek października, tak by debiut na GPW był możliwy w trzecim tygodniu października. Wstępnie debiut Enei zaplanowany jest na 21 października.

Oferta publiczna zakłada emisję 149.237.382 akcji serii C. Wartość oferty może wynieść ok. 3 mld zł

Tagi: enea, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz