Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Enea Operator chce zainwestować ponad 800 mln zł

0
Podziel się:

Enea Operator chce w przyszłym roku wydać na inwestycje, głównie w infrastrukturę sieciową, ponad 800 mln zł wobec około 600 mln zł planowanych na ten rok.

Enea Operator chce zainwestować ponad 800 mln zł
(Materiały prasowe)
bEJLPUWJ

Enea Operator chce w przyszłym roku wydać na inwestycje, głównie w infrastrukturę sieciową, ponad 800 mln zł wobec około 600 mln zł planowanych na ten rok - poinformował Przemysław Zaleski, wiceprezes ds. handlowych Enei Operator.

_ - Złożyliśmy do URE nasze plany rozwoju na pięć lat. Pojawiła się informacja, że na razie zatwierdzone będą plany na przyszły rok, a w połowie 2011 rok na lata kolejne. W przyszłym roku chcemy zainwestować ponad 800 mln zł, z czego ponad 90 proc. w infrastrukturę sieciową _ - powiedział Zaleski.

Dodał, że chodzi o inwestycje zarówno w nowe przyłączenia, jak i modernizacje. Około 60 proc. inwestycji dotyczyć będzie wysokich napięć, a 30 proc. średnich i niskich.
_ _

bEJLPUWL

_ - W kolejnych latach planujemy przyrost inwestycji, do 1,2 mld zł w 2015 roku _ - powiedział wiceprezes Enei Operator.

Zaznaczył, że ostateczny poziom inwestycji zależeć będzie od tego, czy URE zatwierdzi te plany i czy będzie to możliwe z punktu widzenia administracyjno-prawnego.
_ _

_ - Mamy trudności z uzyskaniem pozwoleń, z naszego punktu widzenia ważne będą ustawy o korytarzach infrastrukturalnych i lasach państwowych _ - powiedział wiceprezes Zaleski.

Dodał, że plany na ten rok zakładają inwestycje w sieci na poziomie ok. 600 mln zł, ale z powodu problemów z uzyskaniem zgód, plan może nie zostać wykonany.

bEJLPUWR
bEJLPUXm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)