Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Energomontaż-Południe jednak w upadłości likwidacyjnej?

0
Podziel się:

Z wnioskiem do sądu o zmianę formy upadłości wystąpił obecny zarządca spółki.

Energomontaż-Południe jednak w upadłości likwidacyjnej?
(Reporter)
bEsznUuZ

Zarządca Energomontaż-Południe w upadłości układowej zdecydował o złożeniu do sądu wniosku o zmianę trybu postępowania upadłościowego z postępowania upadłościowego z możliwością zawarcia układu na tryb postępowania upadłościowego obejmującego likwidację majątku - poinformowała spółka w komunikacie.

_ - W opinii (...) biegłych rewidentów spółka nie jest obecnie w stanie wykonać układu opartego na podstawie przedstawionych propozycji układowych. Nie jest możliwe uzyskanie w krótkim czasie poziomu sprzedaży generującego zysk _ - napisano w komunikacie.

_ - Status podmiotu w upadłości, wysoki stan zadłużenia spowodowały, że w wysokim stopniu została ograniczona zdolność spółki do pozyskiwania nowych kontraktów. Ponadto rozmiary prowadzonej przez spółkę działalności, a z drugiej strony deficytowość podstawowej działalności operacyjnej powoduje, że spółka nie jest w stanie obecnie ani w całym 2013 roku uregulować zobowiązań _ - dodano.

bEsznUvb

Spółka podała, że zarządca zdecydował o rozpoczęciu procedury zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa. - _ Zamiarem zarządcy jest, aby w ZCP znalazła zatrudnienie jak największa część pracowników emitenta. W konsekwencji zarządca również w dniu 14 sierpnia 2013 roku zlecił dokonanie niezależnej wyceny ZCP spółki. W przypadku pozytywnego zakończenia przetargu na zbycie ZCP dalsza działalność operacyjna emitenta będzie kontynuowana przez przyszłego nabywcę _ - napisano w komuniakcie.

Sąd Rejonowy Katowice-Wschód ogłosił w styczniu upadłość Energomontażu Południe z możliwością zawarcia układu. Zarząd Energomontażu w sierpniu 2012 roku zdecydował o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości układowej spółki. Propozycje układowe miały zakładać m.in. 39 procentową redukcję wierzytelności powyżej 100 tys. zł. Spółka informowała wcześniej, że przyczyną jej sytuacji są agresywne działania windykacyjne podjęte przez instytucje finansowe oraz wrogie zachowania spółek z Grupy Alstom.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEsznUvC
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)