Notowania

epd
17.12.2013 08:50

Energomontaż-Południe odstąpił od umów z Rafako

W ocenie syndyka masy upadłości dalsze kontynuowanie umów nie było dla masy upadłości korzystne i narażało ją na dodatkowe koszty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stefan Maszewski/Reporter)

Spółka Energomontaż-Południe w upadłości likwidacyjnej ogłosiła, że odstępuje od dwóch umów handlowych zawartych z Rafako.

_ - Syndyk spółki Energomontaż-Południe S.A. w upadłości likwidacyjnej informuje, iż w dniu 16 grudnia 2013 roku, iż odstępuje od dwóch umów handlowych _ - napisano w komunikacie spółki.

_ - Jedna z wyżej wymienionych umów, zawarta w dniu 1 grudnia 2011 roku, dotyczyła prefabrykacji i dostawy konstrukcji stalowych z przeznaczeniem dla prowadzonej przez Rafako SA modernizacji i remontu obrotowych podgrzewaczy powietrza Bloków Nr 7-12 w PGE Elektrowni Bełchatów SA. Natomiast druga umowa, zawarta 19 kwietnia 2012 roku, dotyczyła wykonania rurociągów podgrzewu spalin _ - poinformowano.

Jak podaje Energomontaż Południe, kontynuowanie tych umów nie było korzystne dla masy upadłości i narażało ją na dodatkowe koszty.

_ - Mając na uwadze, że zasadniczymi celami postępowania upadłościowego są szybkie i efektywne spieniężenie majątku upadłego, a w konsekwencji jak najkorzystniejsze zaspokojenie wierzycieli upadłego, w ocenie syndyka masy upadłości dalsze kontynuowanie przedmiotowych umów nie było dla masy upadłości korzystne i narażało ją na dodatkowe koszty _ - podano w komunikacie.

_ - Szacunkowa wartość prac pozostałych do wykonania w ramach wyżej wymienionych umów na dzień publikacji niniejszego raportu bieżącego wynosiła łącznie ok. 6,6 mln zł netto. Konsekwencją odstąpienia od umów jest zmniejszenie przychodów i portfela zleceń _- dodano

Tagi: epd, rfk, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz