Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Energomontaż Północ nabył część majątku stoczni

0
Podziel się:

Spółka należąca do Grupy Polimex-Mostostal, nabyła cześć majątku Stoczni Gdynia z dostępem do nabrzeża za ponad 33 mln zł, dzięki czemu zwiększy możliwości eksportowe wysokomarżowej produkcji stalowej.

Energomontaż Północ nabył część majątku stoczni
(jennikate/CC/Flickr)
bFgbbdkR

Spółka należąca do Grupy Polimex-Mostostal, nabyła cześć majątku Stoczni Gdynia z dostępem do nabrzeża za ponad 33 mln zł, dzięki czemu zwiększy możliwości eksportowe wysokomarżowej produkcji stalowej.

_ - Własne nabrzeże portowe, zaadaptowane do specyficznych potrzeb Grupy, znacząco ułatwi przygotowanie konstrukcji i urządzeń do wysyłki, skróci czas dostaw do klienta oraz czas montażu elementów na miejscu u odbiorcy oraz obniży koszty z tym związane. Dotychczas Grupa korzystała w tym zakresie z wynajmowanej infrastruktury portowej, co wiązało się z pewnymi utrudnieniami oraz wyższymi kosztami _ - powiedział Konrad Jaskóła, prezes Polimer-Mostostal.

Dodał, że nabyte nabrzeże Energomontażowi Gdynia na zlokalizowanie tam produkcji urządzeń. Ponadto stwarza to możliwość scalania produkcji eksportowej na terenie Polski.

bFgbbdkT

_ - Jest to zgodne ze światowymi trendami, aby maksymalne prefabrykować urządzenia i konstrukcje przed wysyłką do zmawiającego. Stanowi to nową jakość, która znakomicie usprawnia końcowy montaż u odbiorcy _ - podkreślił Jaskóła.

Według niego, suchy dok daje też możliwość rozszerzenia zakresu usług o remonty i złomowanie statków. _ _

_ - To z kolegi stwarza potencjalne możliwości w zakresie zorganizowania dodatkowych miejsc pracy dla stoczniowców _ - podsumował prezes.

Grupa Polimex-Mostostal produkuje i dostarcza rozległe spektrum zaawansowanych technologicznie, wielkogabarytowych konstrukcji stalowych dla odbiorców na całym świecie, w kluczowych dla gospodarki sektorach energetyki, chemii i petrochemii.

bFgbbdkZ

Ostatnio Polimex podał, że wyemituje prawie 57,4 mln akcji w związku z połączeniem z 5 spółkami ze swojej grupy. W rezultacie połączenia kapitał zakładowy Polimex-Mostostal zostanie podwyższony z kwoty 18,57 mln zł do 20,87 mln zł, czyli o 2,30 mln zł (o 12,4 proc.).

Polimex-Mostostal połączy się z Energomontażem, Naftobudową, Naftoremontem, ZRE Kraków i ZRE Lublin, a udziałowcy tych firm otrzymają akcje nowej emisji serii K, tzw. połączeniowej, wynika z planu połączenia.

Najwięcej nowych akcji Polimeksu - 29,71 mln - otrzymają akcjonariusze Energomontażu, a parytet wymiany wyniesie 3,62 akcji emisji połączeniowej za 1 akcję przejmowanej firmy.

Spółka Polimex-Mostostal miała narastająco w I-III kw. 2009 roku 105,93 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 92,01 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 3311,94 mln zł wobec 3082,66 mln zł.

bFgbbdla
bFgbbdlu
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)