Notowania

epd
06.11.2008 15:00

EP ma już kontrakty za 160 mln zł na 2009 r.

Energomontaż-Południe ma podpisane umowy na przyszły rok o wartości 160 mln zł. Negocjuje kolejne o wartości ponad 100 mln zł - powiedział Andrzej Hołda, wiceprezes spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ITAR TASS/PAP)

Energomontaż-Południe ma podpisane umowy na przyszły rok o wartości 160 mln zł. Negocjuje kolejne o wartości ponad 100 mln zł - powiedział Andrzej Hołda, wiceprezes spółki.

_ - Mamy podpisane kontrakty na przyszły rok o wartości 164 mln zł. Zakończyliśmy też negocjacje w sprawie kolejnych, ale nie podpisaliśmy jeszcze dokumentów. Chodzi o kontrakty w energetyce na rynku niemieckim o wartości ponad 100 mln zł _ - powiedział PAP Hołda.

Wiceprezes powiedział, że spółka ma też prawie gotowy kontrakt na kilkadziesiąt mln zł w jednej z koksowni, negocjuje też kontrakty w Możejkach, ale nie ujawnia ich szacunkowej wartości.

Przedstawiciele spółki podkreślali na czwartkowym spotkaniu z inwestorami, że chcą się skupić na swoim core biznesie, czyli energetyce. Swojej szansy upatrują w konieczności budowy w Polsce nowych mocy.

Spółka szacuje, że według stanu kontraktacji na koniec października, jednostkowe przychody z działalności podstawowej i sprzedaży części deweloperskiej wyniosą w tym roku 300 mln zł wobec 231,6 mln zł w 2007 roku.

Po trzech kwartałach Energomontaż-Południe miał 158,8 mln zł jednostkowych przychodów i 5,4 mln zł zysku netto. Skonsolidowane przychody po trzech kwartałach wyniosły 176 mln zł, a zysk netto 6 mln zł.

Energomontaż-Południe zamierza m.in. w czwartym kwartale zakończyć projekt deweloperski we Wrocławiu. _ - Chcemy spieniężyć projekt we Wrocławiu o wartości 60 mln zł, z czego ok. 50 mln zł wart jest biurowiec _ - powiedział PAP wiceprezes Hołda.

Spółka rozważa też sprzedaż katowickiego projektu _ Willa nad potokiem _ i gruntów w Opolu. Zamierza jednak kontynuować budowę osiedla Książęce w Katowicach.

_ - Realizujemy ten projekt, choć trzeba przyznać, że informacje z rynku niepokoją. Naszym zdaniem Katowice są bardzo chłonnym rynkiem, a inni deweloperzy zapowiadają wstrzymanie inwestycji. Może się stać tak, że będziemy jedyną firmą, która będzie sprzedawać mieszkania _ - powiedział prezes spółki, Wojciech Nazarek.

Strategia spółki na lata 2008-2012 zakłada średnioroczny wzrost przychodów o ok. 15 proc. i osiągnięcie zysku brutto na sprzedaży na poziomie 18-20 proc. - _ Myślę, że uda nam się osiągnąć zysk brutto na sprzedaży na poziomie 18-20 proc. w przyszłym roku _ - powiedział PAP Hołda.

Prezes Nazarek powiedział inwestorom, że spółka chce się stać najbardziej efektywną i zyskowną firmą energetyczną w Polsce. _ - Nasza restrukturyzacja dobiegła końca, mamy coraz większy portfel zleceń. Jesteśmy wzmocnieni Amonteksem, ciągle chcemy powiększać naszą grupę. Chcemy zmieniać się tak, by być najbardziej efektywną spółką energetyczną w kraju _ - powiedział Nazarek.

Tagi: epd, mso, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz