Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
EP ma już zamówienia na 250 mln zł

EP ma już zamówienia na 250 mln zł

Energomontaż-Południe zwiększył portfel zamówień do 250 mln zł i  podtrzymuje plany dotyczące wzrostu przychodów i zysku brutto na lata 2008-2012, poinformował Wojciech Nazarek, prezes spółki. 

Podtrzymujemy strategię spółki na lata 2008-2012 zarówno jeśli chodzi o wzrost przychodów liczonych rok do roku jak i zysk brutto - mówi Money.pl Wojciech Nazarek.

Strategia spółki na lata 2008-2012 zakłada średnioroczny wzrost przychodów o ok. 15 proc. i osiągnięcie zysku brutto na sprzedaży na poziomie 18-20 proc.

Portfel zamówień firmy bardzo szybko rośnie i na dzień dzisiejszy wynosi już 250 mln zł. W ostatnim czasie oprócz dużych kontraktów na kilkanaście milionów euro podpisaliśmy szereg mniejszych nie przekraczających 10 proc. kapitału własnego - dodaje prezes.

Spółka koncentruje swoją działalność na rynku niemieckim, gdzie ruszyły już budowy elektrowni. Niemiecka energetyka jest jakieś dwa kroki przed nami. Tam ruszyły już wielkie budowy zakładów energetycznych i stąd nasze zainteresowanie tamtejszym rynkiem. Energomontaż-Południe swoją obecność mocno akcentuje również na rynku polskim. Obecnie jesteśmy drugą największą firmą obok Grupy Polimex-Mostostal działającą na rynku energetycznym - mówi Wojciech Nazarek.

Prezes zwraca uwagę na korzystny rozkład czasowy kontraktów. Część projektów realizowanych w Niemczech przebiegać będzie w latach 2009-2010. Niedawno podpisaliśmy dwa kontrakty po 16 mln euro każdy realizowane w Niemczech. Są one mało kapitałochłonne. Na ich realizację nie potrzebujemy więc większych środków finansowych. Projekty te dotyczą montażu konkretnych urządzeń - dodaje.

W Polsce jesteśmy obecnie na największych budowach bloków energetycznych. W najbliższym czasie mamy nadzieję że dojdzie również do rozstrzygnięcia przetargu na kontrakt dla koksownictwa - mówi Nazarek.

Po trzech kwartałach Energomontaż-Południe miał 158,8 mln zł jednostkowych przychodów i 5,4 mln zł zysku netto. Skonsolidowane przychody po trzech kwartałach wyniosły 176 mln zł, a zysk netto 6 mln zł.

Zarząd spółki podkreśla, że chce się skupić na swoim core biznesie, czyli energetyce."Stawiamy na energetykę i to jest podstawowy cel jaki sobie założyliśmy, i który skutecznie realizujemy. Działalność deweloperska będzie powoli wygaszana poprzez dokończenie obecnych projektów jak i sprzedaż kolejnych nieruchomości. Pozyskane w ten sposób środki wzmocnią siłę finansową naszej spółki" - powiedział prezes Nazarek. 

Spółka prowadzi również rozmowy z innymi firmami z branży na temat ich przejęć. Zdaniem Prezesa konkrety mogą pojawić się najwcześniej w połowie przyszłego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

 

energetyka, css, prąd, pxm, elektrownie, epd, mso
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
inwest76
79.190.110.* 2008-12-18 14:55
Dobre zarządzanie i trafne decyzje to dobre zyski.
2008-12-18 14:47
Dobrze, że Energomontaż odchodzi od deweloperki i skupia się na energetyce, w tym są specjalistami. Cieszy tak aktywne uczestnictwo polskiej spółki na rynku niemieckim.
tomos85
79.190.110.* 2008-12-18 14:46
tylko trzeba się cieszyć, że niektóre firmy radzą sobie jakoś w tym przeklętym kryzysie.