Notowania

htl
08.10.2009 13:56

EQT chce spotkać się z OFE Polsat i Pioneerem

EQT Partners w najbliższych dniach planuje spotkanie z pozostałymi akcjonariuszami HTL-Strefy w tym OFE Polsat i Pioneer Pekao Investment Management, by przekonać ich do sprzedaży akcji w wezwaniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Toshimself/Dreamstime.com)

EQT Partners w najbliższych dniach planuje spotkanie z pozostałymi akcjonariuszami HTL-Strefy w tym OFE Polsat i Pioneer Pekao Investment Management, by przekonać ich do sprzedaży akcji w wezwaniu. Liczy, że OFE Polsat, jak i Pioneer sprzedadzą akcje w wezwaniu - poinformował Piotr Czapski, partner w EQT Partners.

_ Będziemy rozmawiali ze wszystkimi akcjonariuszami. Planujemy spotkać się w najbliższych dniach z tymi, których znamy, a z anonimowymi akcjonariuszami planujemy zorganizować konferencję _ - powiedział Czapski na spotkaniu z dziennikarzami.

_ Wierzymy, że dzięki tej transakcji inwestorzy finansowi będą chcieli zrealizować zyski z ostatnich lat _ - dodał.

Terantium Investments, której właścicielem jest EQT V Limited, należąca do Grupy EQT, wezwał w czwartek do sprzedaży 64.593.731 akcji HTL-Strefa, stanowiących 100 proc. kapitału spółki, po 13,71 zł za akcję.

Wzywający przed ogłoszeniem wezwania zawarł umowę z głównymi akcjonariuszami spółki, tj. z Andrzejem Czerneckim, z Wojciechem Wyszogrodzkim oraz ze spółką Noryt N.V., posiadającymi łącznie 50.225.000 akcji HTL-Strefy, czyli 77,76 proc. akcji. Zgodnie z tą umową, główni akcjonariusze zobowiązali się do złożenia zapisów w tym wezwaniu.

EQT liczy, że dwaj inwestorzy finansowi HTL-Strefy, czyli OFE Polsat i Pioneer Pekao Investment Management sprzedadzą akcje w wezwaniu.

_ Poza tymi trzema właścicielami jest Pioneer i OFE Polsat, którzy mają łącznie ponad 10 proc. akcji i mamy nadzieję, że te instytucje będą również zainteresowane sprzedażą akcji _ - powiedział Czapski.

Minimalna liczba akcji objętych zapisami, po osiągnięciu której wzywający zobowiązuje się nabyć te akcje, wynosi 80 proc. plus jedna akcja tj. nie mniej niż 51.674.986 akcji. Jednak zastrzega sobie prawo do nabycia akcji pomimo niespełnienia się tego warunku.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: htl, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz