Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
erbud
30.07.2007 09:36

Erbud przejmie Budlex

Erbud kupi 75 proc. udziałów w firmie Budlex za 47,5 mln zł. Papiery spółki sprzedają: Euroenergia (20 proc.) oraz osoby fizyczne (55 proc.).

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Erbudkupi 75 proc. udziałów w firmie Budlex za 47,5 mln zł. Papiery spółki sprzedają: Euroenergia (20 proc.) oraz osoby fizyczne (55 proc.).

Warunkiem przeprowadzenia transakcji jest m.in. zgoda prezesa UOKiK oraz przeprowadzenie restrukturyzacji własnościowej w grupie Budlex najpóźniej do 31 października.

Budlex jest firmą deweloperską. Buduje domy wielorodzinne, mieszkania na wynajem i lokale użytkowe oraz domki jednorodzinne w regionie kujawsko-pomorskim.

W skład grupy Budlex Sp. z o.o. oprócz spółek deweloperskich, wchodzi firma wykonawcza Budlex Nova oraz spółka wykonująca i montująca konstrukcje stalowe, Budlex Metal.

Erbud to grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, przemysłowym oraz użyteczności publicznej na terenie Polski oraz innych krajów europejskich, w tym, między innymi, w Niemczech, Francji, Belgii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w maju tego roku.

Tagi: erbud, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz