Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ergis-Eurofilms rozważa przeniesienie produkcji

0
Podziel się:

Ergis-Eurofilms, który informował niedawno o rozpoczęciu budowy zakładu produkcji folii opakowaniowych w Wąbrzeźnie, rozważa przeniesienie do nowego zakładu produkcji z Niemczech.

Ergis-Eurofilms rozważa przeniesienie produkcji
bESxPCol

Spółka ocenia, że w razie podjęcia takiej decyzji, pierwsze linie produkcyjne mogłyby zostać uruchomione w polskim zakładzie w maju 2011 roku - poinformował prezes spółki Tadeusz Nowicki.

_ - Uważamy, że warto rozważyć projekt przeniesienia produkcji folii twardych z MKF-Folien do nowego zakładu produkcji folii opakowaniach w Wąbrzeźnie. Na ten temat rozpoczynamy negocjacje z pracownikami w niemieckiej fabryce _ - powiedział Nowicki.

Spółka informowała w połowie października, że rozpoczęła prace nad utworzeniem nowego zakładu produkcji folii opakowaniowych. Wartość inwestycji szacowana jest na około 22 mln złotych.

bESxPCon

Prezes poinformował, że działania te wymusiła na spółce wojna cenowa na rynku opakowań.

Spółka podała, że firmy z grupy produkujące folie i laminaty twarde do pakowania żywności kilkakrotnie w tym roku wykazywały miesięczne straty. Było to jedną z przyczyn obniżenia wyników Ergis-Eurofilms po trzech kwartałach tego roku.

Po trzech kwartałach 2010 roku Ergis-Eurofilms osiągnął 448,4 mln zł przychodów, 15,8 mln zł zysku operacyjnego, 31,1 mln zł EBITDA oraz 11,3 mln zł zysku netto.

Przychody grupy wzrosły rok do roku o 6,8 proc., natomiast zysk operacyjny obniżył się o 52 proc. EBITDA spadła o 38,3 proc., a zysk netto był o 37,7 proc. niższy niż rok wcześniej.

bESxPCot

_ - Rok 2009 był rekordowy dla naszej spółki. Już wcześniej sygnalizowaliśmy, że nie będziemy w stanie powtórzyć tych wyników _ - powiedział Nowicki.
_ _

_ - Obecne wyniki zostały wypracowane przez dwie trzecie naszego biznesu. Gdyby pozostała jedna trzecia naszej działalności, czyli segment opakowań, funkcjonował właściwie, wyniki po trzech kwartałach byłyby tylko nieznacznie gorsze rok do roku _ - dodał.

Ergis-Eurofilms planuje także inwestycję w zakładzie w Oławie, gdzie zamierza zwiększyć moce produkcyjne w segmencie folii stretch. Spółka informowała wcześniej, że inwestycja w linię do produkcji folii stretch pochłonie 24 mln zł, w tym środki pozyskane z funduszy celowych wyniosą około 9 mln zł.
_ _

_ - Pierwszym możliwym terminem rozpoczęcia budowy jest pierwszy kwartał 2011 roku. Inwestycja mogłaby zakończyć się rok później _ - powiedział Nowicki.

bESxPCou

Spółka informowała w maju tego roku, że moce produkcyjne w folii stretch zwiększą się, dzięki tej inwestycji, o około 12 tys. ton, wobec 29 tys. ton obecnie.

Prezes Ergis-Eurofilms liczy na to, że przyszły rok będzie lepszy dla rynku, na którym działa spółka.
_ _

_ - Stawiam na to, że w opakowaniach PET od połowy przyszłego roku kryzys będzie już mniej widoczny. Myślę, że przyszły rok będzie na naszym rynku lepszy od 2010 roku _ - powiedział.

bESxPCoO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)