Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ergis zwiększy moce produkcyjne o 20 procent

0
Podziel się:

Po pierwszym półroczu zysk netto grupy wzrósł do 12,4 mln zł z 1,5 mln zł przed rokiem.

Ergis zwiększy moce produkcyjne o 20 procent
(Jakub Orzechowski/Reporter)
bEUnEiER

Ergis jeszcze w tym roku chce rozpocząć projekty inwestycyjne o łącznej wartości ok. 30 mln zł, które będą realizowane w 2015 r. W efekcie planowanych prac produkcja taśmy PET w grupie wzrośnie o 6 tys. ton z 5 tys. ton obecnie, a moce produkcyjne zakładu w Nowym Sączu zwiększą się o 20 proc. - poinformował na konferencji prasowej prezes spółki Tadeusz Nowicki.

_ - Jeszcze przed końcem roku rozpoczniemy prace nad inwestycją w linię do produkcji taśmy PET. Zamierzamy też kupić linię fleksograficzną do zakładu w Nowym Sączu _ - powiedział prezes. Dodał, że wartość tych dwóch projektów to ok. 30 mln zł.

_ - Jeśli chodzi o taśmę PET, powinniśmy w skali roku móc wyprodukować dodatkowo 6 tys. ton. Zakładam, że produkcja ruszy od połowy roku. Wzrost sprzedaży będzie stopniowy _ - poinformował Nowicki.

bEUnEiET

Obecne moce w tym obszarze wynoszą 5 tys. ton. - _ Myślę, że w przyszłym roku możliwa będzie sprzedaż 2,5 tys. ton, a w 2016 ok. 5 tys. ton taśmy z nowej linii _ - ocenia prezes.

Z kolei linia w Nowym Sączu zwiększy moce produkcyjne o 20 proc. - _ Przy obecnym obrocie na poziomie ok. 70 mln zł może oznaczać wzrost sprzedaży o 15 mln zł _ - szacuje Nowicki.

Po pierwszym półroczu zysk netto grupy wzrósł do 12,4 mln zł z 1,5 mln zł przed rokiem, zysk operacyjny do 19 mln zł z 12,4 mln zł, EBITDA do 30,2 mln zł z 23 mln zł, a przychody spadły do 335,7 mln zł z 338,4 mln zł.

Przedstawiciele spółki informują, że poprawa rentowności była możliwa m.in. dzięki wprowadzeniu folii stretch nanoErgis.

bEUnEiEZ

W tym okresie wzrosła sprzedaż większości asortymentów, nastąpił jednak spadek w grupie opakowań przemysłowych (o ponad 9 proc.).

_ - Wynikało to z harmonogramu uruchomienia nowej linii do produkcji folii nanoErgis. Jej instalację zakończyliśmy pod koniec I kwartału. Wymagało to wcześniejszego wyłączenia dwóch linii, które miała ona zastąpić. W efekcie przejściowo zmniejszyły się zdolności produkcyjne tego asortymentu _ - powiedział Nowicki.

Prezes wskazuje, że ceny surowców używanych do produkcji przez Ergis pozostają stabilne. - _ Warunki gospodarowania w III kwartale nie odbiegają od warunków w I i II kwartale, są więc szanse, że wyniki również nie będą odbiegały od rezultatów I i II kw. _ - ocenia prezes.

Dodaje jednak, że na pewno drugie półrocze będzie słabsze ze względów sezonowych i, tradycyjnie, z powodu słabego grudnia.

bEUnEiFa

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEUnEiFu
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)